Чехи змушені економити

Чехи змушені економити

13:20 Листопад 27, 2023

Економіка 1020 3 хвилини

Magyar

Президент Чехії Петр Павел у середу підписав урядовий пакет економічних заходів, які до кінця 2025 року можуть скоротити дефіцит державного бюджету приблизно на 150 мільярдів крон. Про своє рішення лідер держави оголосив у заяві на соціальній платформі X.

«З огляду на неприйнятне зростання державного боргу Чеської Республіки сьогодні я вирішив підписати урядовий пакет заходів зі стабілізації державних витрат і скорочення державного боргу. Відмова від підписання означала би бездіяльність, яка була б дуже шкідливою», – пояснив свій крок Петр Павел.

За даними уряду, документ, схвалений обома палатами парламенту після місяців гострих політичних і соціальних дебатів, має на меті скоротити відношення дефіциту бюджету до валового внутрішнього продукту (ВВП) з 3,5% цього року до 1,8% наступного і 1,2% 2025-го. Зі свого боку, опозиція стверджує, що цей пакет лише підвищить податки, може спричинити інфляцію та загалом негативно вплине на економічні показники.

У 2023-му чеський бюджет передбачає дефіцит у 295 мільярдів крон, тоді як минулого року він сягав 361,4 мільярда крон. Дефіцит бюджету на наступний рік становить 252 мільярди крон.

Урядовий пакет заходів перетворює нинішню трирівневу податкову систему на дворівневу, скасовує низку податкових пільг, скорочує державні субсидії та суттєво реформує пенсійну систему.

Податок на прибуток юридичних осіб зросте з 19% до 21%. ПДВ в основному залишиться на рівні 21%, але дві знижені податкові групи – 10 і 15% – будуть об’єднані на рівні 12%. ПДВ на продукти харчування, ліки, послуги ресторанів, опалення та гаряче водопостачання буде знижено з 15% до 12%.

Пенсійний вік, який становить 65 років, і надалі неухильно зростатиме. Уряд також вирішив, що в майбутньому пенсії будуть збільшуватися повільніше. Пакет законів набуде чинності з 1 січня.

Найбільше опозиційне угруповання «Дія незалежних громадян «Так» (ANO) на чолі з Андреєм Бабішем уже оголосило, що звернеться до Конституційного суду.

Джерело:  (kitekinto.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня