Британська економіка стає менш активною і перспективи не надто сприятливі

Британська економіка стає менш активною і перспективи не надто сприятливі

13:21 Грудень 3, 2023

Економіка 1195 4 хвилини

Magyar

Активність у виробничому секторі Великобританії в листопаді знижувалася повільніше, ніж за попередні п’ятнадцять місяців, згідно із загальними щомісячними показниками, оприлюдненими в п’ятницю.

Згідно зі спільним дослідженням S&P Global та Чартерного інституту закупівель і постачання (CIPS), сезонно скоригований індекс менеджерів із закупівель у переробній промисловості Великої Британії становив 47,2 минулого місяця порівняно з 44,8 у жовтні.

Індекси BMI нижче 50 вказують на уповільнення активності в досліджуваних секторах, а це означає, що листопадовий показник у 47,2, незважаючи на покращення, продовжує демонструвати зниження показників у виробничому секторі Великобританії.

Коментуючи листопадовий індекс ділової активності у виробничому секторі, Роб Добсон, директор S&P Global Market Intelligence, зазначив, що, хоча індекс активності покращився, є “мало підстав для різдвяної радості”, якщо осягнути глибину даних, оскільки вартість нових замовлень та експорту британських виробничих компаній не перестає стрімко падати, а торгові партнери продовжують розпродавати запаси.

У цьому середовищі, за словами Добсона, перспектива стійкого значущого зростання “виглядає похмурою”.

У своїй оцінці нового опитування щодо промислових індексів ділової активності Джон Глен, головний економіст CIPS, зазначив, що особливо похмурою виглядає ситуація з іноземними замовленнями для компаній цього сектору, які неухильно скорочуються вже 22 місяці.

Втім, індекс довіри британського бізнес-сектору дещо покращився: 53% компаній у листопадовому опитуванні S&P Global/CIPS заявили, що очікують зростання виробництва у наступні дванадцять місяців, і лише 10% очікують на спад.

Але останні прогнози були дуже похмурими щодо перспектив британської економіки. У своєму нещодавньому прогнозі Управління з бюджетної відповідальності (OBR) незалежний дослідницький орган, який також готує прогнози для уряду Великобританії, оцінив падіння британської економіки на рівні 0,7% у 2024 році та 1,4% у 2025 році. Це різкий перепад у бік зниження порівняно з попередніми прогнозами Інституту, які передбачали зростання на ці два роки на рівні 1,8% та 2,5%.

Фірма заявила, що значне погіршення прогнозу пов’язане з інфляційним тиском на реальну заробітну плату, зростанням відсоткових ставок та скороченням державних субсидій. Навіть у 2024-2025 фінансовому році, за підрахунками OBR, рівень життя у Великобританії, що вимірюється реальним наявним доходом домогосподарств (RHDI) на душу населення, буде на 3,5% нижчим, ніж до початку епідемії QE.

Джерело:  portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня