Кожен десятий ФОП у Польщі у 2023 році зареєстрували українці

Кожен десятий ФОП у Польщі у 2023 році зареєстрували українці

19:11 Січень 25, 2024

Економіка 593 3 хвилини

Magyar

У 2023 році кожне десяте індивідуальне підприємство у Польщі відкривали українці, а кількість фізичних осіб-підприємців, якими були громадяни України, виявилась більш ніж на дві третини більшою, ніж у 2022 році.

Про це повідомило видання Rzeczpospolita з посиланням на дані з Центрального реєстру та інформації про економічну діяльність.

До початку повномасштабної війни в Україні, у січні та лютому 2022 року, українські громадяни реєстрували у Польщі приблизно 200 індивідуальних підприємств на місяць. Проте починаючи з березня кількість почала стрімко зростати. У квітні їхня кількість наблизилася до 1300, а в травні та червні – до 1700. 

У наступні місяці українці реєстрували по 2 тисячі підприємств, а початок 2023 року ще більше прискорив темпи. У березні, а потім у серпні, вересні та жовтні кількість нових реєстрацій зростала на 2700-2800 щомісяця. 

Дані Центрального реєстру також показують, що більшість компаній, заснованих у Польщі українцями, а це понад 20 відсотків, зосереджені у будівельній галузі. ІТ-діяльність та послуги становлять декілька відсотків, за ними в списку торгові компанії.

В результаті стійкого зростання кількості реєстрацій, за весь 2023 рік було зареєстровано 30 325 нових українських індивідуальних компаній. Це на понад 67% більше, ніж у попередньому році, коли їх було зареєстровано 18 139. 

Тим часом кількість усіх нових реєстрацій таких компаній у Польщі сягнула 299 тисяч. Це означає, що українські фізичні особи-підприємці склали понад 10% серед створених на той час. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня