Польські фермери знов будуть блокувати кордон з Україною: оголошено термін страйку

Польські фермери знов будуть блокувати кордон з Україною: оголошено термін страйку

16:19 Лютий 2, 2024

Економіка 1065 3 хвилини

Magyar

Польські фермери оголосили про нову блокаду кордону з Україною. Її початок намічено на 9 лютого. Причому блокуватимуть усі автодороги з України до Польщі, а також переходи на всіх пунктах пропуску.

Про це повідомляє польське видання sad24.pl.

У повідомленні, зокрема, йдеться, що блокаду кордону організовує спілка фермерів “Солідарність”. Рішення про нову блокаду було винесено президією спілки одноголосно 31 січня. “Солідарність” також закликала до загального фермерського страйку та блокади всіх шляхів сполучення з Україною. Акція розпочнеться 9 лютого о 10.00.

Фермери заявляють, що їх змусила на таку безпрецедентну акцію невизначена позиція польського уряду, а також позиція Єврокомісії щодо імпорту агропродукції з України.

“Наше терпіння вичерпалося. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року неприйнятна для всієї нашої сільськогосподарської спільноти”, – заявляють польські аграрії.

Вони кажуть, що імпорт сільгосппродукції до ЄС поставив під удар не лише рентабельність, а й саме існування польських фермерських господарств, які є сімейним бізнесом та єдиним джерелом існування багатьох спадкових аграріїв, а також основою аграрного виробництва Польщі.

“Немає жодної угоди щодо реалізації “європейського зеленого курсу”, стратегії ЄС “від ферми до столу” та Загальної сільськогосподарської політики Європейського союзу в запропонованому вигляді. Польський уряд повинен мати чіткий план розвитку сільськогосподарського виробництва, рентабельності виробництва, відновлення польської переробки та польської торгівлі. Ми боротимемося за це доти, доки це не станеться. Польські сімейні ферми – це основа продовольчої безпеки країни. Здорова польська їжа, виготовлена польськими фермерами, є основою харчування та здоров’я польських громадян”, – заявляє ” Солідарність”.

Як повідомляють фермери, вони категорично не згодні з поточною ситуацією і закликають усіх працівників аграрної галузі приєднатися до їхнього протесту. Лише тоді можна сподіватися, що влада у Варшаві та Брюсселі прислухається до їхнього голосу.

“Ми просимо співвітчизників з розумінням поставитися до ситуації, в якій ми всі опинилися. Ми боремося за наше спільне благо – порятунок польських сімейних ферм, які здебільшого належать кільком поколінням, від краху та банкрутства”, – звертаються польські фермери до співгромадян.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня