Варшава хоче розширити заборону українського імпорту. Київ - проти

Варшава хоче розширити заборону українського імпорту. Київ - проти

19:00 Лютий 23, 2024

Економіка 1071 3 хвилини

Magyar

 Києву не підходить компромісний варіант, запропонований Польщею для зняття напруги на кордоні. Заборона широкого переліку продуктів харчування з України може стати прецедентом для інших країн.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Блокада кордону з Польщею: як Київ та Варшава планують зупинити протести фермерів”.

Як зазначається у матеріалі, наразі Варшава пропонує не лише продовжити, а й розширити перелік заборонених для імпорту українських продуктів. Під цю категорію зараз потрапляє українське зерно, ріпак, соняшник, пшеничне борошно, шрот, висівки та макуха. Польща пропонує розширити цей список такими позиціями: цукор, м’ясо птиці, яйця, ягоди, мед, яблучний сік, олія.

Причому розширити список заборонених товарів Польща хоче не в червні, коли дія обмежень завершується, але може бути продовжена, а найближчим часом.

Механізм захисту для розширеного переліку продуктів пропонується такий самий, який діє і зараз для чотирьох зернових груп (пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник) для Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та тієї ж Польщі.

Тобто імпорт цих товарів загалом заборонено, але якщо країна-імпортер потребує якихось обсягів поставок, то звертається до України з проханням видати ліцензії на ці поставки. Українська сторона, у свою чергу, видає ліцензії експортерам лише на ці обсяги.

Але у Києві проти таких змін. “Ми не можемо піти на таке розширення списку товарів. Це буде прецедент, після якого будь-яка країна може почати виставляти подібні вимоги”, – сказав співрозмовник, знайомий із деталями переговорів із польською стороною.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня