Коли інвестори почнуть вкладати кошти в Україну?

Коли інвестори почнуть вкладати кошти в Україну?

09:00 Лютий 26, 2024

Економіка 575 5 хвилин

Magyar

Впровадження валютних обмежень має негативний вплив на інвестиційний клімат України, оскільки інвестори відчувають невпевненість щодо можливості повернення своїх інвестицій та кредитів. За інформацією РБК-Україна, Ігор Тинний, співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики, зазначив, що хоча політика Національного банку України (НБУ) виправдана поточною ситуацією в країні, вона є занадто жорсткою та гальмує розвиток бізнесу. Так, неможливість виплачувати відсотки за залученими раніше кредитами та дивіденди повністю блокує можливість подальших інвестицій.

Тинний пояснив, що уряд побоюється виведення прибутків підприємцями за кордон, що може негативно вплинути на курсову стабільність. Однак він також вказав на критичну нестачу деяких типів обладнання та балансуючих потужностей в енергетиці, для яких іноземні інвестиції були б особливо важливими. Наразі інвестори не мають впевненості в поверненні позик або отриманні прибутку від своїх інвестицій, що змушує їх утримуватися від фінансування проектів в Україні.

Тинний також поділився особистим досвідом співпраці з італійськими бізнес-партнерами, яким він не може гарантувати повернення кредитів навіть у довгостроковій перспективі через існуючі безстрокові заборони на валютні операції. Це створює серйозні перешкоди для залучення іноземних інвестицій.

НБУ взяв курс на валютну лібералізацію

Незважаючи на існуючі виклики, голова Нацбанку Андрій Пишний раніше заявив про наміри НБУ просуватися шляхом валютної лібералізації. Кабінет міністрів України також звернувся до НБУ з проханням дозволити продаж валюти великим вітчизняним компаніям та холдингам для розрахунків за єврооблігаціями та з західними кредиторами, що може стати кроком до поліпшення інвестиційного клімату.

Україна стоїть на порозі валютної лібералізації, що відкриває перед міжнародними інвесторами широкі можливості для вкладення капіталу в різноманітні галузі національної економіки.

Валютні обмеження стоять на заваді інвесторам

Згідно з повідомленням РБК-Україна, на основі коментарів Кирила Криволапа, керівника “Центру економічного відновлення”, податкові надходження та збори, що надходять до державного бюджету, фінансують оборонні потреби країни. Водночас, для забезпечення стабільності та конкурентоспроможності економіки надзвичайно важливою є активність приватного сектору, який інвестує у розвиток.

Однак, зазначає Криволап, іноземні інвестори стикаються з проблемами при спробах інвестування в Україну через існуючі валютні обмеження, що перешкоджають поверненню інвестованих коштів. Він позитивно оцінює запит уряду до Національного банку України (НБУ) про дозвіл на купівлю валюти для розрахунків за кредитами, оскільки це може сприяти процесу валютної лібералізації та, як наслідок, залученню інвестицій.

Експерт наголошує на важливості цих кроків для підвищення стійкості та конкурентоспроможності української економіки на довгострокову перспективу, особливо в умовах тривалої війни. Він вважає, що інвестиції є ключовими для довготривалого розвитку.

Олексій Буряченко, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад, також висловився про потребу в послабленні валютних обмежень, введених на початку війни. Він зазначає, що завдяки стабільності національної валюти та зростанню ВВП на 5% навіть під час воєнних дій, настав час для більш гнучкої валютної політики, яка відкриє двері для інвестицій в ті сектори економіки, що адаптувалися до нових умов і потребують фінансового вливання.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня