Кава, чай і какао істотно подорожчають

Кава, чай і какао істотно подорожчають

13:43 Лютий 26, 2024

Економіка 362 4 хвилини

Magyar

Через зміну клімату та геополітичну напруженість кава, чай і какао незабаром можуть стати продуктами розкоші.

Незважаючи на те, що ціни на продукти харчування зростають через інфляцію, у найближчому майбутньому через крихкість ланцюжків поставок вони можуть ще істотніше повпливати на наші гаманці. Зокрема улюблені напої, кава, чай і какао, можуть навіть стати предметом розкоші для пересічної людини, повідомляє Financial Times.

У сучасному глобалізованому світі людина часто забуває, що прості продукти повсякденного попиту, такі як кава, чай чи какао, проходять складний шлях, поки дістаються до наших чашок. Їх популярність давня: гарячі напої з Азії та Африки вживаються в Європі протягом століть, на них були побудовані цілі колоніальні імперії.

Однак ланцюги поставок стають дедалі більш крихкими, є побоювання, що крах світової торгівлі скоро перетворить наші щоденні напої на предмети розкоші.

Чай, кава і какао також прибувають до Європи на кораблях, маршрути яких були порушені через початок війни між Ізраїлем і ХАМАСом та напади єменських хуситів, які підтримують палестинців. Біля входу в Суецький канал, у Червоному морі, подібні напади є повсякденним явищем, в Сомалі знову з’явилися пірати, тому перевізники змушені переходити на більш безпечні, але набагато довші та дорожчі маршрути, наприклад, в обхід Африки.

На іншому боці Атлантичного океану під загрозою опинилася доступність Панамського каналу, тут транспортування ускладнює посуха, що ще більш негативно впливає на роботу глобальних ланцюгів поставок.

Якщо з терористичними організаціями та піратами Захід може впоратися, то кліматичні зміни є набагато більшим викликом, виробникам останнім часом дедалі частіше доводиться стикатися з посухами, повенями та іншими стихійними лихами.

Сільськогосподарські культури завжди були вразливим товаром, адже примхлива погода, хвороби чи надто довгі транспортні шляхи можуть легко знищити те, в що закладено місяці роботи фермерів. Зміна клімату посилює це явище. Виробництво кави, чаю та какао відбувається переважно в бідних країнах, де землевласники не отримують належної підтримки від урядів.

Зовнішнє втручання також може мати непередбачувані наслідки. Зокрема новий закон ЄС, спрямований на стримування вирубки лісів, може, наприклад, призвести до знищення кави та какао, що зберігаються на європейських складах, оскільки вони не відповідають етичним правилам ЄС та правилам захисту навколишнього середовища.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня