В Україні запроваджують нову програму економічного зростання

В Україні запроваджують нову програму економічного зростання

11:43 Лютий 28, 2024

Економіка 516 5 хвилин

Magyar

Незабаром стартує програма національного кешбеку „Купуй українське”, яка дозволить громадянам отримувати відшкодування частини коштів за покупку товарів вітчизняного виробництва. Про це оголосив президент Володимир Зеленський 26 лютого, підкресливши необхідність державної підтримки українських підприємств для їх збереження та розширення діяльності, передає Інтерфакс Україна.

Програма передбачає повернення коштів на спеціальні картки після купівлі визначених товарів і послуг, вироблених в Україні, щоб стимулювати внутрішнє виробництво та зберегти кошти в межах країни. Про це пише Forbes Ukraine.

Бренд “Зроблено в Україні” підштовхне ріст української економіки

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд вже прийняв рішення про популяризацію товарів українського виробництва та затвердив маркування бренду „Зроблено в Україні”. Від програми очікують зростання споживчого попиту, що позитивно позначиться на ВВП (+0,14%), створення понад 22 тисяч нових робочих місць та збільшення бюджетних надходжень на понад 4 мільярди гривень. Про це пише LB.ua.

45 мільярдрів на підтримку бізнесу у 2024 році

Шмигаль також зазначив, що уряд планує використовувати різноманітні інструменти для підтримки вітчизняного товаровиробництва, включаючи публічні закупівлі, з особливим акцентом на локалізацію оборонних закупівель, та компенсацію витрат на придбання сільськогосподарської техніки українського виробництва. Загальний бюджет на підтримку бізнесу у 2024 році складе майже 45 мільярдів гривень.

Окрім того, уряд планує адаптувати існуючі державні програми під платформу „Зроблено в Україні”, щоб стимулювати використання українських будівельних матеріалів та обладнання. Це має не лише підтримати вітчизняних виробників, але й сприяти відновленню та модернізації української економіки.

Компенсація вартості аграрної техніки

Уряд України анонсував відновлення програми, що передбачає компенсацію 25% вартості аграрної техніки, виробленої в Україні, з метою підтримки вітчизняних виробників. Юлія Свириденко, перший віце-прем’єр – міністр економіки, повідомила, що з другого півріччя планується розширення програми кешбеку на інші категорії техніки, включно з комунальною, спеціальною, певними видами транспорту та ліфтами. Це заявлено під час форуму „Зроблено в Україні” у Києві, пише видання Українські національні новини.

Водночас уряд ініціює запуск онлайн-платформи, що надасть інформацію про основні державні інструменти підтримки вітчизняного виробництва. Платформа була розроблена у співпраці з Радою підприємців при Офісі президента, бізнес-омбудсменом та Міністерством цифрової трансформації України. Це дозволить підприємцям залишати відгуки та оцінки державних програм, сприяючи їх удосконаленню та адаптації під потреби бізнесу.

Свириденко наголосила на важливості кешбеку для товарів, вироблених в Україні, відповідаючи на доручення президента про розробку такої програми. Це спрямовано на стимулювання попиту на українську продукцію, зміцнення економіки та підтримку вітчизняного виробництва.

Програма кешбеку „Купуй українське” та інші ініціативи уряду мають на меті не лише зміцнення економіки України через підтримку місцевих виробників, але й створення нових робочих місць, збільшення бюджетних надходжень та підвищення конкурентоспроможності українських товарів на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня