Виросте ціле покоління, поки країни Західних Балкан досягнуть рівня життя ЄС

Виросте ціле покоління, поки країни Західних Балкан досягнуть рівня життя ЄС

12:28 Лютий 28, 2024

Економіка 714 4 хвилини

Magyar

Знадобляться десятиліття, щоб доходи в країнах Західних Балкан наздогнали середній показник Європейського Союзу, заявив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) на інвестиційній конференції Західних Балкан. 

У заході, який був організований у лондонській штаб-квартирі фінансової установи, заснованої в 1991 році для підтримки трансформації економік країн Центральної та Східної Європи і колишнього Радянського Союзу, особисто або через відеозв’язок взяли участь прем’єр-міністри Сербії, Боснії і Герцеговини, Албанії, Косова, Північної Македонії та Чорногорії. 

Президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо на конференції повідомила, що банк, як найбільша міжнародна фінансова установа, що працює в регіоні, на сьогодні надав групі країн понад 18 мільярдів євро фінансування.

Минулого року зокрема ЄБРР інвестував у регіон рекордні 1,63 мільярда євро.

За словами очільниці банку, шість країн пройшли значний шлях за останнє десятиліття, але все ще існує великий розрив у доходах між регіоном і Європейським Союзом.

Згідно з дослідженням ЄБРР з приводу  цього питання, період, протягом якого країни Західних Балкан здатні наздогнати рівень життя ЄС, може становити від 40 до 70 років, в разі виникнення певних несприятливих умов, цей період може бути навіть довшим, зазначила Оділь Рено-Бассо.

У шести країнах Західних Балкан річний валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення, розрахований у доларах і з поправкою на паритет купівельної спроможності, у 2021 році становив 18 131 долар, що становить приблизно половину середнього показника в країнах – членах ЄС Центральної та Східної Європи, і заледве  третину ВВП на душу населення, характерного для найбільш розвинутих економік ЄС.

Згідно зі звітом, наразі неможливо з упевненістю передбачити, скільки часу знадобиться  групі країн, щоб повністю наздогнати рівень життя ЄС, і чи відбудеться це взагалі. 

У разі найбільш сприятливого, «дуже оптимістичного» сценарію, це займе два-три десятиліття, але більш реалістично очікувати, що процес триватиме до сорока років.

Проте, якщо економіки регіону  найближчими роками продовжуватимуть розвиватися доволі повільними темпами, які спостерігаються після світової фінансової кризи, може знадобитися до сімдесяти років, щоб шість країн Західних Балкан наздогнали рівень життя 27 країн ЄС, йдеться у дослідженні ЄБРР.

(portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня