Південна Корея може приєднатися до України в будівництві атомної електростанції

Південна Корея може приєднатися до України в будівництві атомної електростанції

15:30 Березень 15, 2024

Економіка 1692 5 хвилин

Magyar

До запланованих інвестицій на майданчику Хмельницької атомної електростанції може додатися південнокорейський учасник.

В умовах воєнного часу на Хмельницькій АЕС хочуть побудувати два аналогічні ядерні блоки (але, звісно, без участі росії) на додаток до двох ядерних блоків радянського зразка, а також ще два за американською технологією, яка наразі є чужою для України. Не виключається можливість залучення південнокорейської атомної промисловості, що розвивалася на американських засадах.

Південнокорейські компанії готові до стрибка

Генеральний директор НАЕК «Енергоатом» Петро Котін обговорив з послом Республіки Корея Кім Хенг Те співпрацю в інфраструктурних та ядерних проєктах. Пан Котін поінформував свого колегу, що Україна готується до спорудження першого енергоблоку з реактором AP 1000 виробництва Westinghouse, добудує ще два блоки на майданчику Хмельницької АЕС, а також малий модульний реактор за технологією Holtec в одній з областей країни.

«Енергоатом» шукає партнерів для наших проєктів. Ми вже придбали реакторний острів у Westinghouse для енергоблоку №5 Хмельницької АЕС та із задоволенням розглянемо пропозицію корейських компаній щодо турбінного острова», – цитують слова Петра Котіна в заяві НАЕК. Українська атомна енергетична компанія також хоче, щоб корейська Hyundai узяла участь у будівництві мостового переходу через Дніпро між Кам’янкою-Дніпровською та Нікополем поблизу Енергодара.

Посол висловив підтримку Україні. Зокрема він заявив про засудження його країною вторгнення росії в Україну, схвалення антиросійських санкцій, гуманітарну допомогу та підтримку України, особливо її енергетичного сектору. Корейські компанії зацікавлені в участі в будівельних проєктах та постачанні українським компаніям. У цих намірах їх підтримує корейський уряд.

Підготовка почалася багато років тому

Лише два роки тому Петро Котін заявив в інтерв’ю газеті Világgazdaság, що українська атомна промисловість переходить з російських на американські ядерні технології. З того часу ми повідомляли про деякі етапи цього процесу, зокрема про підготовку до заміни паливних елементів на українських атомних електростанціях, яка мала розпочатися в грудні. Але головна новина надійшла в січні цього року.

Саме тоді Україна домовилася з Westinghouse про те, що американська компанія завершить будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС і побудує два нових.

Російський реактор з Болгарії, місцевий із США

Українська сторона очікує на поставку з Болгарії російського обладнання для перших двох енергоблоків Хмельницької АЕС – 3 і 4. Їхнє будівництво розпочалося в 1980-х роках, але роботи зупинилися. Інші два мала поставити компанія Westinghouse. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, будівництво розпочнеться влітку або восени цього року, щоб якнайшвидше ввести в експлуатацію нові потужності для компенсації збитків, завданих енергосистемі війною. Слід зазначити, що хоча будівництво атомної електростанції навіть у прискореному темпі може зайняти роки, цей час можна скоротити завдяки тому, що російські реакторні установки для енергоблоків №3 і №4 в Болгарії вже завершені, а також тому, що Westinghouse уже закінчує будівництво реактора покоління 3+ (підвищеної безпеки і керованості) в Україні. Стосовно очікуваних термінів поставки енергоблоків, то міністр повідомив, що для енергоблоку №3 це має зайняти близько двох з половиною років з моменту прибуття реакторів ВВЕР-1000 з Болгарії. Герман Галущенко охарактеризував законодавчий процес щодо будівництва чотирьох блоків як паралельний.

Джерело: vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня