Атаки українських дронів по НПЗ змушують російські компанії шукати способи захисту підприємств — Bloomberg

Атаки українських дронів по НПЗ змушують російські компанії шукати способи захисту підприємств — Bloomberg

19:04 Квітень 10, 2024

Економіка 839 3 хвилини

Оскільки українські безпілотники націлилися на промисловість, включно з нафтопереробними заводами, попит на системи для захисту від дронів зріс вчетверо в росії.

Посилення атак українських безпілотників змушує російські компанії шукати способи захисту власних заводів і фабрик замість того, щоб покладатися на військових, що дає стимул виробникам радарів і військового обладнання. Як свідчать тендерні дані, попит на приватні системи для відбиття безпілотних літальних апаратів за останній рік зріс у чотири рази. Водночас, за оцінками Bloomberg Economics, росії вдалося щонайменше подвоїти виробництво такого обладнання з початку війни.

“У найближчі квартали росія, ймовірно, зможе зробити свої нафтопереробні заводи та інші дорогі об’єкти менш уразливими для ударів безпілотників”, — вважає економіст Алекс Ісаков з Bloomberg Economics.

Війна між росією та Україною спричинила “вибухове зростання” ринку радіоелектронної боротьби, і виробництво поки що не встигає за попитом. Засоби радіоелектронної боротьби не є невразливими для атак безпілотників, але можуть істотно обмежити шкоду.

Оцінити, скільки грошей російські корпорації витратили на захист від дронів, на основі відкритих даних практично неможливо, оскільки оголошення про закупівлі публікуються на різних платформах, а російська влада дозволяє компаніям, що потрапили під міжнародні санкції, засекречувати дані про свої закупівлі. Згідно з даними Tenderpro, найбільша разова закупівля обладнання для захисту від дронів становила 45 мільйонів рублів (понад 350 тисяч доларів), а 36% компаній купують дорогі стаціонарні та мобільні системи вартістю понад 1 мільйон рублів (майже 8 тисяч доларів).

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня