Економіка Китаю зросла на 5,3% у першому кварталі на тлі зростання витрат через Місячний Новий рік

Економіка Китаю зросла на 5,3% у першому кварталі на тлі зростання витрат через Місячний Новий рік

17:55 Квітень 16, 2024

Економіка 464 3 хвилини

Економіка Китаю зросла на 5,3% у першому кварталі 2024 року, перевищивши очікування і, як вказали у Пекіні, заклавши хороший фундамент на весь рік, завдяки урядовим планам стимулювання та збільшенню промислового виробництва, роздрібних продажів та інвестицій в основний капітал.

Економіка Китаю зросла на 5,3% у першому кварталі цього року порівняно з аналогічним періодом роком раніше, чому сприяли урядові плани щодо стимулювання економічного попиту, повідомляє euronews.

Ця цифра зросла з 1,6% у попередньому кварталі, перевищивши прогноз аналітиків Reuters на 4,6%.

“Загалом, національна економіка добре стартувала у першому кварталі,.. заклавши хорошу основу для… всього року”, – заявило Національне бюро статистики Китаю.

Тим не менше, агентство додало, що економічна стабільність ще не міцна.

Після пандемії Covid-19 Китай зіткнувся із уповільненням попиту та тривалою кризою у сфері нерухомості.

За останні кілька років кілька китайських гігантів нерухомості, зокрема Evergrande та Country Garden, оголосили дефолт за своїми боргами.

В останньому кварталі було мало ознак покращення на цьому фронті: інвестиції в нерухомість впали на 9,5% у річному обчисленні.

Однак прискорило зростання, як вказано, промислове виробництво Китаю, яке збільшилося на 6,1% в останньому кварталі порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Роздрібні продажі також зросли на 4,7% у річному обчисленні, тоді як інвестиції в основний капітал у заводи та обладнання зросли на 4,5%.

Вважається, що святкування Місячного Нового року, яке розпочалося наприкінці січня, також призвело до збільшення витрат домогосподарств в останньому кварталі.

Тим не менш, як повідомляється, імпорт та експорт лише з березня знизилися порівняно з тим самим місяцем минулого року, при цьому останній впав на 7,5%.

Пекін встановив цільовий показник зростання ВВП на рівні 5% цього року. Це історично низька мета, але вона залишається амбітною за нинішніх умов.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня