У Литві створять піхотну дивізію

У Литві створять піхотну дивізію

21:33 Травень 23, 2024

Економіка 1011 2 хвилини

Magyar

Уряд Литви затвердив зміни в структурі армії, мета яких – створити піхотну дивізію з танковим батальйоном, а також збільшити кількість призовників.

Як пише „Європейська правда”, про це повідомляє Delfi.

Кабмін схвалив законопроєкт, що покликаний розбудовувати піхотну дивізію армії шляхом створення нових та посилення наявних військових частин.

Згідно з поправками, з 2027 року в армії мають реорганізувати Гусарський батальйон імені короля Міндаугаса бригади „Залізний вовк” у Танковий батальйон імені короля Міндаугаса.

Влада планує створити нові підрозділи – Службу портової та берегової оборони Військово-морських сил та Управління кібернетичної оборони.

Крім того, пропонують створити нову військову частину – артилерійський полк, тоді як наявні частини – Інженерний батальйон імені полковника Юозаса Віткуса й Батальйон повітряної оборони Військово-повітряних сил – планують переформувати в полки.

Ці зміни вимагають придбати додаткове озброєння, техніку, боєприпаси та інфраструктуру, на що до 2034 року буде потрібно приблизно 2,3 млрд євро, а після 2034 року – ще приблизно 2 млрд євро.

Крім того, поправки до закону передбачають збільшення кількості призовників на обов’язкову військову службу: щорічно призиватимуть від 4240 до 7040 осіб.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня