Литва спрямує на оборонну допомогу Україні щонайменше 0,25% ВВП на рік, – Науседа

Литва спрямує на оборонну допомогу Україні щонайменше 0,25% ВВП на рік, – Науседа

14:36 Червень 27, 2024

Економіка 1286 4 хвилини

Magyar

Президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що країна погодила виділення щонайменше 0,25% свого ВВП на підтримку безпеки й оборони України.

Про це він написав у соцмережі Х.

“Сьогодні на засіданні Державної ради оборони ми домовилися про виділення щонайменше 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України. Литва буде продовжувати твердо стояти до перемоги. Ми завжди будемо підтримувати свободу”, – йдеться в повідомленні.

Видання LRT повідомило, що головний радник президента з національної безпеки Кястутіс Будріс після засідання ДСО пояснив журналістам, що схвалили виділення впродовж наступних трьох років щорічної підтримки Литви для військових і безпекових потреб, що має становити щонайменше 0,25% від ВВП, або скільки б це дорівнювало в сьогоднішніх цифрах – 190 млн євро на рік”.

“Уся військова підтримка, яку буде виділено з цієї запланованої суми, буде як летальною, так і нелетальною, як прямою, яку ми безпосередньо передаємо українській стороні, так і опосередкованою, через нашу участь у різних фондах або коаліціях із розбудови її потужностей”, – сказав він.

Будріс нагадав, що рік тому рада затвердила трирічний план підтримки України, де було передбачено, що Україні в найближчі три роки буде виділено військової допомоги на суму у 200 млн євро.

“Ми бачимо, що ситуація змінилася. Амбіції та можливості Литви, а також потреби України зросли, і наша підтримка вже перевищила очікувані цифри”, – пояснив він таке рішення.

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас заявив, що в принципі можна й потроїти кошти, передбачені в плані підтримки України рік тому. Він зазначив, що 0,25% ВВП обрано як відправну точку, оскільки, якби всі країни НАТО виділили таку суму, це компенсувало б ресурси, що виділяються росією на війну.

“Можу з упевненістю сказати, що ми перевищимо ці відсотки”, – сказав Кащюнас.

За словами міністра, основу поставок Литви в Україну складають бронетранспортери М113, литовські безпілотники, засоби розмінування та радари ППО.

Зазначається, що Державна рада з оборони Литви складається з президента, прем’єр-міністра, спікера Сейму, міністра оборони і командувача армією. Вона розглядає і координує найважливіші питання державної оборони.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня