Президент Світового банку закликає до списання боргів

Президент Світового банку закликає до списання боргів

17:44 Жовтень 23, 2024

Економіка 347 5 хвилин

Magyar

Борги будуть головним питанням порядку денного щорічних зборів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку, що відбудуться цього тижня у Вашингтоні.

Очікується, що МВФ стверджуватиме, ніби боргова гора стає непідйомною. Після фінансової кризи 2008 року США та Китай взяли низку великих позик, щоб утримати колеса своїх економік у робочому стані. Пандемія також змусила уряди повернутися на ринки облігацій, а величезні державні субсидії були витрачені на підтримку домогосподарств і бізнесу в умовах інфляційного шоку останніх років.

У попередніх звітах по країнах МВФ дорікав усім їм за те, що вони дозволили державному боргу злетіти до рівня близько 100 відсотків ВВП.

У статті The Guardian зазначається, що група розвинених країн (зокрема, Великобританія, Бразилія, Франція, Італія та Південна Африка), швидше за все, будуть змушені  збільшити свій державний борг. У цих країнах витрати на соціальне забезпечення та охорону здоров’я можуть легко вийти з-під контролю.

Найпопулярнішим показником боргової стійкості є відношення боргу до національного доходу або валового внутрішнього продукту (ВВП).

  • Італія має відношення боргу до ВВП понад 130%,
  • США – 124%,
  • Греція – близько 160%,
  • в Японії – понад 260%.

МВФ: світовий борг незабаром перевищить $100 трлн

МВФ прогнозує, що до кінця року світовий державний борг перевищить 100 мільярдів доларів. Бідніші країни, як правило, мають нижчі показники співвідношення боргу до ВВП, але вони мають набагато вищий відсотковий тягар до податкових надходжень – частково через вищі відсоткові ставки, а частково через те, що вони позичають у доларах, що робить їх дуже вразливими до коливань їхніх власних валют і долара США.

Голова Світового банку Аджай Банга намагатиметься привернути увагу багатих країн до боргів найбідніших країн, багато з яких з усіх сил намагаються сплачувати відсотки за кредитами. Згідно зі звітом благодійної організації Development Finance International (DFI), яка займається боротьбою з бідністю, 146 країн зі списку найбідніших країн світу, складеного Світовим банком, мають витрати на обслуговування боргу, які в середньому поглинають 42 відсотки видатків, у тому числі 55 відсотків в Африці.

DFI нарікає на те, що ці країни змушені використовувати податкові надходження для сплати відсотків, які в іншому випадку могли б бути використані для покращення базових послуг охорони здоров’я та освіти, а також для подолання кліматичної кризи. Альтернативою, за їхніми словами, є запозичення нових грошей для заміни існуючих зобов’язань – за нижчими відсотковими ставками.

Світовий банк може лише надавати допомогу, а не займатися списанням боргів

На пресконференції, що передувала зустрічам, Банга сказав, що списання боргів є складним процесом, оскільки і більшість кредитів є складними і багаторівневими. Він сказав, що деякі з країн, які перебувають у найгіршій ситуації, ведуть переговори про списання боргів, але це завжди був важкий і тривалий процес. Банга повідомив, що Світовий банк виділив Замбії, Чаду, Ефіопії та Гані 16-17 мільярдів доларів у рамках процесу реструктуризації боргів.

Ми кидаємо їм рятівне коло у вигляді списання боргів або допомоги. Але тільки кредитори можуть списати їхній борг, а не ми», – додав він.

Джерело: (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня