Україна підписала угоду щодо отримання 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу

Україна підписала угоду щодо отримання 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу

17:58 Липень 23, 2020

Економіка 7374 4 хвилини

Magyar

          Сьогодні, 23 липня Україна та Європейський Союз підписали Меморандум і Кредитну угоду щодо отримання нашою країною «виняткової» макрофінансової допомоги ЄС, загальна сума якої складає 1,2 млрд євро.

          Так, саме сьогодні відповідні документи були підписані у межах робочого візиту прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Брюсселя. Разом з очільником Кабміну у робочій поїздці беруть участь міністр фінансів Сергій Марченко та нещодавно призначений Голова Національного банку України Кирило Шевченко.

          Ця програма макрофінансової допомоги триватиме календарний рік  і буде передбачати виплату двох траншів (по 600 млн євро кожен – авт.). Передбачається, що виділення першого траншу можливе одразу після набрання чинності Меморандуму про взаєморозуміння і Кредитної угоди.

          Отримання другого траншу  буде можливим тільки після виконання Україною низки спеціальних умов та після проведення Єврокомісією відповідної оцінки щодо виконаних зобов’язань.

          «Сьогоднішнє підписання Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди, в рамках яких Україна отримає 1,2 млрд євро, додає нам впевненості в економічній стабільності країни та продовженні реформ, які забезпечать добробут наших громадян. Нова програма макрофінансової допомоги є доволі амбітною, однак реалістичною, а її вдале впровадження буде спільною перемогою як для України, так і для ЄС», – повідомив з цього приводу прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

          «Положеннями узгодженого з Європейською Комісією проекту Меморандуму передбачено вісім зобов’язань України для отримання другої частини макрофінансової допомоги, які зокрема, передбачають:

  • підвищення прозорості та ефективності медичних закупівель;
  • впровадження реформи податкової та митної адміністрацій і реалізації планів податкової й митної реформ;
  • посилення незалежності, доброчесності, ефективного функціонування судової влади;
  • посилення прозорості та ефективності системи державного управління та незалежності й ефективності роботи антикорупційних органів і прокуратури;
  • розширення повноважень приватних виконавців; відновлення активів у державних банках;
  • ухвалення у першому читанні проекту закону про створення нового агентства (органу) для розслідування серйозних економічних та фінансових злочинів;
  • запровадження нормативно-правової бази корпоративного управління для державних підприємств (відповідно до керівних принципів ОЕСР);
  • покращення функціонування ринку газу», – повідомляє департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

          До відома, ще 20 травня цього року Рада Євросоюзу ухвалила рішення про надання Україні та ще дев’ятьом країнам-сусідкам ЄС нової макрофінансової допомоги.  Ці кредитні кошти мають бути спрямовані на подолання наслідків кризи, яку спричинила пандемія COVID-19, а також для покращення макрофінансової стабільності.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня