![Уряд передав Фонду держмайна 200 підприємств для приватизації](https://economic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2020/08/426523.jpg)
Уряд передав Фонду держмайна 200 підприємств для приватизації
Кабінет міністрів передав близько 200 підприємств Фонду держмайна для приватизації. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду.
![](http://economic.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2020/08/426523-1024x682.jpg)
“В Україні понад 3000 державних підприємств. Жоден український уряд не міг ефективно управляти такою кількістю. Тому наша стратегія – залишити під контролем держави приблизно 300 об’єктів. Це оптимальний варіант, який дасть змогу уряду залишатися ефективним власником”, – написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook за підсумками засідання уряду в середу.
Згідно з розпорядженням, об’єкти державної власності, які перебувають в управлінні уповноважених органів управління, передаються в сферу управління ФДМ з метою їх подальшої приватизації.
Спочатку мали затвердити такий список:
- перелік цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ і організацій, які передаються в сферу управління ФДМ (198 об’єкти);
- перелік суб’єктів господарювання, повноваження з управління корпоративними правами держави яких передаються ФДМ (12 об’єктів);
- перелік державних об’єднань, контроль за діяльністю яких здійснює ФДМ (1 об’єкт).
Під час ухвалення проекту розпорядження Кабміну “Про передачу об’єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна”, з метою додаткового вивчення доцільності передачі були виключені з переліку державні підприємства: “Завод порошкової металургії”, Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу, Донецький державний науково-дослідний та проектний інститут кольорових металів, “Екотрансенерго” і “Кривбаспроект”.
Крім того, з переліку держпідприємств для передачі до ФДМ були виключені: Науково-дослідний інститут техніки безпеки хімічних виробництв, Харківське промислово-торговельне підприємство, Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів, Науково-дослідний і проектний інститут хімічних технологій “Хімтехнологія”, “Укрпромзовнішекспертиза”, Львівське державне спеціальне конструкторське бюро “Топаз”, “НДЦ рідких мінеральних добрив”, державне науково-технологічне виробниче підприємство “Верес”, Розрахунково-кліринговий центр, “Полупанівський кар’єр”, “Держінформаналітіка”, “Партнерський фонд”, “Промислово-металургійний консалтинг” і “Фінпро”.
![subscribe](/images/train.jpg)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися