Apple стала найдорожчою компанією у світі досягнувши вартості у 2 трильйони доларів США
Apple стала першою американською компанією, чий капітал перевищив два трильйони доларів США. Акції американського виробника гаджетів виросли майже на 60% навіть незважаючи на виробничі проблеми, викликані обмежувальними заходами, введеними під час пандемії коронавірусу по всьому світі. Технологічний гігант досяг знакового рубежу всього через два роки після того, як у 2018 році став першою у світі корпорацією з капіталом в трильйон доларів.
Єдиною компанією, яка досягла рівня у два трильйони американських доларів, до сих пір була саудівська державна нафтовидобувна компанія Saudi Aramco. Це сталося після того, як вона вперше розмістила свої акції на фондових біржах у грудні минулого року. Однак після падіння вартості цінних паперів на 57% у кінці минулого місяця, саме американська корпорація поступово вирвалася на перше місце і очолила рейтинг найдорожчих компаній у світі.
Так, саме учора, 19 серпня, ціна акцій компанії Apple склала 467,77 доларів США, що у підсумку і перевищило позначку її капіталу у два трильйони доларів, відзначає видання ВВС. У цілому, акції виробника iPhone у цьому році зросли більш ніж на 50%, незважаючи на глобальний коронавірусний економічний спад. Відзначимо, що виробничі проблеми, викликані зупинкою підприємств і роздрібної торгівлі по всьому світі, змусили компанію працювати не на повну потужність, і, зокрема, відкласти випуск iPhone 12, який очікувався ще на початку літа.
На цьому тлі компанія Apple стикається зі зростаючими у тому числі серед американських конгресменів питаннями про те, чи справедливо вона використовує свою перевагу на цифрових ринках, особливо через App Store. Дискусії досягли апогею минулого тижня, коли гра Fortnite була виключена з App Store, а розробники Epic Games публічно звинуватили Apple у тому, що вона використовує свої можливості для запобігання конкуренції, повідомляє видання Independent.
У цілому, різке зростання капіталізації компанії Apple, за оцінкою аналітиків, відображає зростаючу впевненість інвесторів в її переході від продажу iPhone і інших ґаджетів до послуг для своїх користувачів, а також впевненості у тому, що клієнти продовжать купувати її культові ґаджети, незважаючи на гострі фінансові проблеми.
Так, під час пандемії споживачі продовжили масово і активно купувати iPhone, iPad і Mac в інтернеті, не дивлячись на те, що багато звичайних магазинів і цифрових гіпермаркетів залишалися закритими кілька місяців. Загалом, виручка Apple зросла у всіх категоріях і у всіх географічних регіонах, у той час як економіка США показала найгірші темпи з часів Великої депресії.
Таким чином, американські компанії Amazon, Microsoft і Alphabet (власник Google – авт.) разом оцінюються майже у шість трильйонів доларів США, фактично поглинувши весь світовий цифровий ринок світу.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися