Легалізація ринку таксі в Україні

Легалізація ринку таксі в Україні

10:28 Серпень 31, 2020

Економіка 4180 3 хвилини

Ідея легалізації таксі обговорюється в Міністерстві інфраструктури вже не один рік, адже більше 90% бізнесу знаходиться в тіні і не приносить прибутку державі. Та нещодавно Департамент транспорту поділився своїм баченням майбутнього нововведення, оприлюднивши законопроект, згідно з яким всім водіям-фізособам доведеться оформляти спеціалізовані патенти, що дозволять продовжувати діяльність в компаніях, подібних Uber чи Bolt.

Основні позиції нового законопроекту

На сьогодні крім класичних фірм таксі пасажирськими перевезеннями на замовлення займаються незалежні фізичні особи, що пропонують свої послуги через спеціальні додатки Bolt, Uber чи Uklon. Оскільки такі таксисти не мають статусу підприємців чи юридичних осіб, їх праця вважається незаконною, а з прибутків не сплачуються податки. Щоб зробити бізнес повністю прозорим, представники влади вирішили провести легалізацію для водіїв таксі та незалежних пасажирських перевізників.

Розглянувши всі можливі варіанти для виходу з тіні транспортного бізнесу, в Міністерстві інфраструктури зупинились на одному дієвому способі, який і був реалізований в офіційному законопроекті. Всі фізособи-водії повинні будуть зареєструватися в єдиній базі та оформити спеціальний патент, що даватиме право на ведення господарської діяльності вказаного типу.

Механізм оформлення документу

Щоб займатися перевезенням пасажирів законно, кожен водій, не прикріплений до конкретної служби таксі, повинен купити патент. Його термін дії може бути різним – місяць, півроку, рік і др, а річну вартість планують прирівняти до розміру мінімальної зарплатні на 1 січня поточного року. Відповідно, ціна за один місяць буде рівна 12-ій частині від установленої мінімальної зарплатні, а для електромобілів, які є більш безпечними та екологічним, річну вартість патенту зменшать вдвічі. При цьому зареєструватися і придбати офіційний документ можна буде навіть в онлайн-режимі.

Завдяки новому документу у пасажирських перевізників буде три шляхи для ведення своєї діяльності:

1. Найнятися водієм в існуючу службу таксі і працювати на їх умовах.

2. Створити власну транспортну службу, оформивши статус підприємця.

3. Придбати патент, оплативши вибраний термін дії.

Інші варіанти роботи для таксистів вважатимуться незаконними, так як для них не існує механізмів офіційного контролю та сплати податків.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня