ЄС посилив правила ввезення та вивезення готівки

ЄС посилив правила ввезення та вивезення готівки

14:54 Червень 3, 2021

Економіка 571 3 хвилини

Magyar

Митні органи Євросоюзу починаючи із четверга, 3 червня, будуть застосовувати нові правила перевезення готівки, які перевищують 10 тис. євро через митний кордон Євросоюзу. Відповідна інформація оприлюднена на сайті Європейської Комісії.

Відзначається, що нові правила були прийняті для посилення боротьби з відмиванням грошей і з фінансуванням терористичної діяльності. 

“Усі люди, які в’їжджають або виїжджають із території Євросоюзу, вже зобов’язані заповнювати декларації про готівки, якщо везуть готівку в сумі 10 тисяч євро або більше, а також в інших валютах, в акціях або чеках”, – йдеться в повідомленні. А з 3 червня це правило також поширюється на еквівалент суми в 10 тисяч євро: 

  • у банкнотах або монетах, включаючи валюту, яка виведена з обігу, але ще може обмінюватися у фінансових інститутах або в Центральному банку;
  • умовні фінансові інструменти, такі як чеки, чеки на подорож, розписки і грошові замовлення;
  • золоті монети з вмістом золота не менше 90%;
  • золоті злитки, самородки з вмістом золота мінімум 99,5%.

Усі такі переміщення готівки повинні декларуватися в митних органах також у разі пересилання поштою або кур’єром. Людина, яка відправляє гроші, одержувач таких сум або їх уповноважена особа повинні подати декларацію про таку операцію протягом 30 діб. 

За рішенням митних органів, такі вимоги з митного декларування можуть поширюватися і на суми до 10 000 євро, якщо є ознаки, що ці гроші пов’язані з незаконною діяльністю. 

Якщо перевізник грошей не подав декларацію або буде встановлено незаконне походження цієї готівки, гроші будуть конфісковані, а той, хто причетний до їх перевезення, буде притягнутий до відповідальності, включаючи стягнення значних сум. 

Митна декларація на перевезення готівки повинна містити інформацію про походження грошей та про їх подальше використання і може заповнюватися всіма мовами, в тому числі тими, які не є офіційними мовами країн Євросоюзу.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня