Польща отримала від ЄС 6,3 мільярда євро з коштів, заблокованих через суперечливу судову реформу

Польща отримала від ЄС 6,3 мільярда євро з коштів, заблокованих через суперечливу судову реформу

18:50 Квітень 15, 2024

Економіка 528 3 хвилини

Magyar

Польща отримала першу велику суму в 6,3 мільярда євро з фонду ЄС, раніше заблоковану через суперечку щодо верховенства права, після того, як новий коаліційний уряд почав вирішувати суперечку, пов’язану з посиленням незалежності польської судової системи.

Польща отримала першу велику суму в розмірі 6,3 мільярда євро з фонду ЄС, – раніше доступ до мільярдних коштів був для Польщі заблокований, через суперечку з Брюсселем щодо верховенства права.

Про це передає Polskie Radio та Seznam Zprávy.

Польща отримала першу велику суму в 6,3 млрд євро із фонду ЄС для відновлення економіки після пандемії COVID-19. Новий коаліційний уряд Польщі взявся до вирішення суперечки з Брюсселем щодо верховенства права, яка заблокувала доступ до мільярдних коштів.

Блокування коштів було пов’язано з дебатами з приводу виконання Польщею кількох фундаментальних критеріїв, пов’язаних із посиленням незалежності польського судочинства від політиків. Після багатьох років суперечок з попереднім націоналістичним урядом у Варшаві, на початку 2024 року, Європейська комісія ввімкнуло “зелене світло” – наразі Польща має право на отримання 25,3 млрд євро субсидій та 34,5 млрд євро дешевих кредитів з фонду реконструкції.

Польща щойно отримала найбільший фінансовий трансферт від ЄС за час свого членства. Бути в ЄС приносить користь, але Союз — це не просто гроші, про які забули наші попередники. Нас об’єднують цінності: демократія, рівні можливості, верховенство права, громадянські свободи

– написала міністр фондів розвитку та регіональної політики Катажина Пелчинська-Наленцова в мережі X.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня