Росія також змушена переходити на зелену енергію

Росія також змушена переходити на зелену енергію

17:59 Вересень 21, 2021

Економіка 482 3 хвилини

Magyar

Нафта, яку видобувають з економічною метою за існуючою технологією в Росії, де вона десятиліттями була основним експортним товаром, може закінчитися, повідомив виданню Rt.com голова комітету Держдуми з енергетики.

«Використання нафтових родовищ може тривати 20 років», – наголосив Євген Петров, додавши, що в Західному Сибіру ще багато нафти, але за наявних виробничих процесів її видобування не буде економічно вигідним, тому потрібно інвестувати мільярди рублів у нові технології.

У січні видобуток нафти в Росії впав, оскільки попит на світовому ринку знизився через поширення коронавірусу. У підсумку ціни на нафту також знизилися. Наразі ситуація інакша, адже після пандемії міжнародна економіка відновилася швидше, ніж передбачалося.

Роль нафти і газу в економіці Росії зменшується

У першому півріччі енергетичний сектор РФ становив лише 15% ВВП, це значно менше, ніж у минулому. Падіння відбувається доволі швидко, адже ще минулого року на енергетичний сектор припадало майже 20% ВВП. Роль видобутку нафти й газу взяли на себе хімічна та важка промисловість, пише Rt.com.

Перехід на зелену енергію

Щойно з’явилися дані за півріччя, уряд Росії створив кілька робочих груп, котрі вивчають, як швидко та економічно вигідно перейти з традиційних джерел енергії до зеленої.

Програму очолює віцепрем’єр-міністр Андрій Бєлоусов, що вказує на те, наскільки велику увагу приділяє цьому питанню вище керівництво країни. Росії доведеться вирішити нелегку проблему, адже досі експорт традиційних джерел енергії був однією з основ економічного розвитку, а тепер перехід світу на зелену енергетику стає дедалі більшою загрозою.

hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня