Як американський бізнес страждає через масові заворушення і погроми у США

Як американський бізнес страждає через масові заворушення і погроми у США

17:53 Червень 3, 2020

Економіка 4331 6 хвилин

Magyar

Впродовж кількох днів у десятках міст США проходять акції протесту, що супроводжуються заворушеннями, вандалізмом і нападами на правоохоронців. Причиною спалаху гніву стала смерть у Міннеаполісі чорношкірого охоронця Джорджа Флойда, який загинув 25 травня у процесі грубого арешту – поліцейські поклали його на асфальт, а один з копів придушив Флойда коліном зверху і впродовж восьми хвилин не відпускав. Чоловік кричав, що йому нема чим дихати і благав відпустити. Таким чином, Джордж Флойд помер внаслідок задушення. До лікарні у кареті швидкої допомоги він приїхав уже мертвим.

          Саме ця подія сколихнула мільйони американців і саме з неї розпочалися масові заворушення у США, які щодень набирають силу. За даними ЗМІ, протести вже поширилися на 140 американських міст, а в 21 штат на допомогу поліції спрямована Національна гвардія США.

          У багатьох містах США протести супроводжуються мародерством, погромами і підпалами. Серед постраждалих – як великий бізнес Америки, так і невеликі локальні підприємства, повідомляють американські ЗМІ.

          До прикладу, інтернет-гігант Amazon повідомив, що змушений обмежити або скорегувати маршрути доставки в кількох містах, щоб захистити своїх кур’єрів. Між тим компанія Amazon заявила про свою підтримку протестувальникам, а Twitter змінив логотип на своєму акаунті з блакитною на чорну пташку з хештегом Black Lives Matter («Життя чорних важливі» – авт.).

          Магазини мережі Walmart були серйозно пограбовані і пошкоджені вже у перші дні заворушень. В результаті 31 травня Walmart закрив кілька сотень своїх магазинів по всій країні. «Ми хочемо переконатися, що наші співробітники в безпеці», – пояснив представник Walmart ЗМІ. Він зазначив, що погроми магазинів відбувалися не тільки вночі, але і серед білого дня. Ніхто із співробітників не постраждав.

          Так само, мережа Target, штаб-квартира якої розташована саме у Міннеаполісі, стала однією з перших постраждалих від заворушень: відео розграбування її магазину у цьому місті стало вірусним у Інтернеті. У вихідні дні компанія закрила у США більше 200 магазинів, повідомив ЗМІ прес-секретар компанії. Більшість з них планується відкрити в найближчі тижні, але магазин в Міннеаполісі не поновить роботу до кінця року.

          Кілька магазинів Nike були пограбовані і пошкоджені. Ніхто зі співробітників не постраждав, повідомив ЗМІ представник компанії. Зокрема, на просторах Інтернету також «гуляє» кілька відеороликів, на яких видно процес грабунку магазинів цієї мережі одягу та взуття. Магазини Adidas також піддалися нападам, після чого компанія оголосила, що тимчасово закриває у США всі магазини. Тут ситуація дуже схожа із їхніми конкурентами із Nike.

          В Атланті з магазину Attom, який продавав одяг і аксесуари люксових брендів, винесли весь товар, розповів керуючий магазину Кріс Шелбі. «Багато людей не розуміють, що бути підприємцем означає втрачати багато крові, поту і сліз і пожертвувати багатьом, щоб добитися свого», – сказав Шелбі.

          Кав’ярні відомої мережі Starbucks також були пошкоджені, але ніхто зі співробітників не постраждав, повідомила представник компанії. За її словами, заради їх безпеки кілька закладів мережі довелося закрити. На вихідних гігант фаст-фуду McDonald’s також повідомив, що і він сам і його франчайзингові заклади тимчасово закрили деякі ресторанів з міркувань безпеки.

          Так само, одна з відомих франчайзингових кав’ярень мережі Subway у центрі столиці США – Вашингтоні у суботу була розграбована, у неї вибили вікна. Заклад щойно відновив роботу після пандемії, і то лише на кілька годин в день. Інший кіоск Subway в Лос-Анджелесі теж був розграбований, мародери заарештовані.

          Кондитерська Cheesecake Factory у Сіетлі була розграбована у суботу, повідомив американське видання Forbes. Видання також опублікувало відео того, як одна з протестувальниць виносить з кафе цілий торт на таці. А власник магазину морозива в Міннеаполісі Рікардо Ернандес у вихідні ночував прямо у машині біля свого магазину. Йому також довелося вести переговори з протестувальниками і віддати їм своє морозиво, щоб тільки вони залишили магазин неушкодженим, пише NYT.

          У місті Портленд протестувальники розграбували магазини Apple, Louis Vuitton і Tory Burch і підпалили відділення банку Chase Bank, повідомляє місцевий телеканал Koin.

          Що цікаво, за повідомленням американських ЗМІ, під час протестних акцій була затримана і донька мера Нью-Йорка Білла де Блазіо 25-річна Чиара.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня