Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина надали найбільше допомоги українським біженцям – Кільський інститут світової економіки
Із кінця січня до кінця травня Сполучені Штати надали Україні 43 мільярди євро на захист від російської агресії.
Кільський інститут світової економіки ще до початку війни почав стежити за військовими, фінансовими та гуманітарними пропозиціями союзників для України. Реєстрацію почали 24 січня, коли кілька членів НАТО віддали наказ про бойову готовність у відповідь на військову мобілізацію вздовж російсько-українського кордону. Наприкінці травня дані були узагальнені, з оновленим списком із 37 країн, членів ЄС та G7, включаючи Австралію, Південну Корею, Туреччину, Норвегію, Нову Зеландію та Швейцарію. База даних містить лише офіційно підтверджені державні пожертви і не враховує приватні пожертвування, надані Україні, наприклад, через Міжнародний Червоний Хрест чи інші громадські або благодійні організації.
Згідно з підсумком даних, найбільше коштів Україні надали Сполучені Штати – загалом 43 мільярди євро військової, фінансової та гуманітарної допомоги. Країни ЄС запропонували загальну допомогу в розмірі 16 мільярдів євро.
«Протягом останніх тижнів країни ЄС сповільнилися, затримуються не лише поставки зброї, а й фінансова та гуманітарна допомога», – підсумував експерт Кільського інституту Крістоф Требеш. Він також зазначив, що до нового списку також включені ресурси, які направляються на підтримку українських біженців, оскільки, за його словами, «деякі країни справедливо звертають увагу на те, що прийом біженців з України спричиняє значне навантаження на їхні бюджети».
Найбільше допомоги українським біженцям надали Польща, Румунія, Угорщина та Словаччина.
Кільський інститут також порівняв внески кожної країни відповідно до їхньої економічної потужності. Виявилося, що найбільшу військову, фінансову та гуманітарну допомогу пропорційно до ВВП з початку війни надали Україні Естонія та Латвія.
До прийняття другого пакету допомоги США Україні Польща була третім найбільш щедрим донором, запропонувавши сусіду, який потрапив у біду, 0,45 відсотка свого ВВП. Якщо ж подивитися на кошти, витрачені на біженців, то найбільше підтримали Україну поляки.
Угорщина за цим показником займає п’яте місце, Німеччина лише чотирнадцяте, з допомогою, еквівалентною 0,06 відсотка її валового внутрішнього продукту.
Якщо враховувати лише поставки зброї, фінансову та гуманітарну допомогу, то на кінець травня Естонія запропонувала Україні 0,81 відсотка свого ВВП, Латвія – 0,72 відсотка, Польща – 0,46 відсотка, Литва – 0,2 відсотка, Словаччина – 0,12 відсотка, Норвегія та Угорщина – 0,9 відсотка валового внутрішнього продукту, Франція та Чехія – 0,8 відсотка.
Джерело: vg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися