У Румунії економлять електроенергію
У Румунії зменшується використання та виробництво електроенергії водночас, головна проблема полягає в тому, що не вдалося ввести в експлуатацію стільки відновлюваних джерел, оскільки потужностей вугільних електростанцій вийшли з виробництва.
У деякі періоди до 13 відсотків споживання доводиться покривати імпортованою електроенергією.
За перші дев’ять місяців року Румунія виробила на 7 відсотків менше електроенергії, ніж за аналогічний період 2021 року, повідомляє Ziarul Financiar. Це значною мірою результат закриття теплоелектростанції в місті Мінтія минулого року. Оскільки в минулому році не було введено в експлуатацію жодного нового енергоблока, потужність виробництва електроенергії в країні скоротилася на 1300 МВт.
Вже деякий час у Румунії виникає потреба в імпорті електроенергії, але за перші дев’ять місяців цей показник значно не зріс. Причиною ситуації є те, що національне споживання впало на 6 відсотків, оскільки кілька заводів будуть змушені скоротити виробництво через дорогу електроенергію.
Згідно з останніми даними Transelectrica, вранці 15 листопада національне споживання становило близько 7600 МВт.
Теоретично це мало б бути з надлишком покрито виробництвом, оскільки загальна встановлена потужність перевищує 18 000 МВт, але практика показує інше. Національне виробництво становить лише бл. 6600 МВт, а імпорт – близько 1000 МВт.
Причина полягає в тому, що гідроелектростанції, сонячні електростанції та вітрові турбіни також виробляють дуже скромні потужності. Перші постачають до національної мережі лише 1800 МВт, хоча їхня встановлена потужність становить 6640 МВт, а дві останні — загалом 270 МВт. Гідроелектростанції свідомо скорочують видобуток, бо через посушливе літо води у водосховищах менше від середнього показника, тому її економлять.
Останніми роками європейські країни майже без винятку збільшили свої потужності з виробництва електроенергії, але Румунія в цьому плані є винятком. У 2011 році встановлена потужність виробництва електроенергії становила 19 733 МВт, але тепер вона зменшилася на 9 відсотків. З тих пір були введені в експлуатацію електростанції потужністю 4300 МВт, які в основному використовують відновлювані джерела енергії, але вони не змогли компенсувати втрату виробничих потужностей через закриття вугільних електростанцій.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися