Європол: по всій Європі вилучено десятки тисяч тонн фальсифікованих продуктів харчування

Європол: по всій Європі вилучено десятки тисяч тонн фальсифікованих продуктів харчування

15:58 Листопад 18, 2022

Економіка 792 4 хвилини

Magyar

Близько 27 000 тонн підроблених продуктів харчування, включаючи щонайменше 15 мільйонів літрів підробленого або модифікованого алкоголю, в тому числі переважно міцних алкогольних напоїв і вина, було вилучено в рамках комплексної міжнародної спецоперації в Європі, – оголосила в четвер Організація поліцейського співробітництва Європейського Союзу (Європол), що базується в Гаазі.

Згідно з інформацією організації ЄС, проведена в першому півріччі операція була спрямована на пошук виробників і розповсюджувачів підроблених або фальсифікованих продуктів харчування та напоїв, які завдають серйозної шкоди здоров’ю споживачів, мають прострочену гарантію або не мають ліцензію ЄС.

Вісім злочинних мереж було знищено в результаті перевірок, проведених відповідними органами ЄС і національними органами по всьому ланцюгу постачання харчових продуктів, на ярмаркових площах і в магазинах, а також на онлайн-ринках. Були видані ордери на затримання вісімдесяти осіб, повідомлено про 137 осіб, які співпрацювали з шахраями, відкрито щонайменше 175 кримінальних проваджень та 2078 справ за підозрою у вчиненні злочинів проти державного управління.

Серед вилучених продуктів, які становлять серйозну загрозу здоров’ю, були переважно дорогі алкогольні напої та дієтичні добавки, м’ясо та м’ясопродукти, риба та інші морепродукти, молочні продукти, крупи та продукти з них, а також зіпсовані фрукти та овочі.

Деякі випадки були висвітлені та оголошені, серед іншого, італійська виноробня виробляла та розповсюджувала вина модифікованої якості. Виробник додавав у вино воду та цукор або використовував натуральні аромати. У деяких випадках це вказувало на вищий, ніж фактичний вміст алкоголю. Італійська влада заарештувала 10 співробітників виноробні та вилучила 1 млн літрів модифікованого якісного вина.

В Іспанії затримали 11 осіб, які продавали підроблену спецію з декоративної рослини під назвою гарденія. Було вилучено 10 000 кілограмів контрафакту на суму близько 750 000 євро.

Португальська влада, відповідальна за безпеку харчових продуктів, виявила непридатне для вживання м’ясо не тільки на полицях супермаркетів, але і на таємних скотобійнях. Слідство встановило, що зловмисники вирощували свиней у неліцензійних господарствах у поганих санітарно-гігієнічних умовах та без ветеринарного контролю. Надходження виробленого м’яса не відстежувалося та не відповідало мінімальним вимогам для споживання, – йдеться у заяві організації ЄС.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня