Незважаючи на хороший урожай, імпорт дешевого зерна поставив хорватських фермерів на межу банкрутства

Незважаючи на хороший урожай, імпорт дешевого зерна поставив хорватських фермерів на межу банкрутства

13:43 Жовтень 9, 2023

Економіка 1413 4 хвилини

Magyar

Погода цьогоріч була сприятливою для ярих посівів, тож хорвати задоволені врожаями. З іншого боку, закупівельні ціни виявилися настільки низькими через український імпорт, що, незважаючи на хороший урожай, багато фермерів боїться банкрутства.

Цього року хорватські фермери зібрали в середньому 7,4 тонни з гектара та загалом 2 мільйони тонн кукурудзи з полів, що вдвічі перевищує внутрішні потреби. Це на 21 відсоток більше, ніж минулого року, водночас, значно менше, ніж у рекордному 2020 році, коли в країні було намолочено понад 2,3 мільйона тонн зерна. Проте цьогорічний урожай, як і минулорічний, обіцяє стати кращим за якістю, ніж той, який отримали три роки тому, адже цього разу кукурудза не потерпала від хвороб, хоча через сильні дощі її вологість висока.

Найкращий урожай був у Східній Славонії, яка традиційно вважається коморою країни, де з гектара в середньому зібрали 8,1 тонни кукурудзи. Статистику дещо погіршила врожайність полів у Південній Далмації, оскільки там зібрали лише 5,4 тонни кукурудзи. Незважаючи на рясний урожай, хорватські фермери не задоволені, оскільки закупівельні ціни виявилися значно нижчими, ніж минулого року. Найбільший хорватський зернотрейдер цього року платить за кукурудзу 132 євро за тонну, що приблизно на 170 євро менше, ніж торік.

Закупівельні ціни падають

У Хорватії також добре вродили соняшник і соя. Аграрії зібрали в середньому 3,1 тонни соняшнику з гектара, сої – 3 тонни. Це приблизно на 10 відсотків більше, ніж минулого року. Проте закупівельні ціни на ці культури також різко впали. Минулого року за тонну соняшнику платили 550 євро, цього року – лише 280. Так само різко подешевшала соя, за яку в 2022 році платили 590 євро за тонну, а цього року – лише 356 євро.

Фермери засмучені

Більшість хорватських фермерів очікувала цін, подібних до минулорічних, до того ж розхідні матеріали та паливо також подорожчали. Однак закупівельні ціни настільки низькі, що більшість виробників цього року не отримають прибутку, багато хто боїться банкрутства. Аграрії звинувачують у тому, що відбувається, ситуацію щодо великої кількості зерна, котре надходить з України до Європи. У попередні роки хорвати продавали значну частину свого врожаю за кордон, але тепер європейські покупці воліють купувати менш якісне, але дешевше українське зерно.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня