США запроваджують митні обмеження на товари з Китаю
Влада у Вашингтоні намагається приборкати потік китайських пакунків, що наводнює Америку, і контрабанду, що відбувається на його хвилі, шляхом посилення митних процедур і контролю. Shein і Temu – очевидні жертви митних обмежень.
Втомившись від потоку китайського мотлоху, що замовляється через Інтернет і перевантажує кур’єрські служби, Сполучені Штати використовують адміністративні засоби, щоб придушити електронну комерцію. Йдеться про кошти, втрачені бюджетом через поблажливе митне оформлення, а зараз в сукупності це мільярди доларів. Все це може спричинити проблеми для китайської Shein, яка організувала лондонський лістинг, і Temu, члена групи Pinduoduo, відомої своєю агресивною торговельною політикою, а також чимало роздратування і розплати для американців, які замовляють у них товари.
Як повідомили Reuters галузеві експерти, нові репресії США проти митних брокерів, які обробляють товари, куплені задешево в Інтернеті, ймовірно, спричинять затримки у доставці. Вплив буде відчутним лише згодом.
Митно-прикордонна служба США (CBP) нещодавно вивела кілька контрактних агентств з митного оформлення зі своєї програми прискореного митного оформлення безмитного імпорту для прямих споживачів, частково на тій підставі, що їхня активна чи пасивна участь призводила до надходження в країну величезних обсягів незадекларованої контрабанди.
Shein та інші стали запеклими конкурентами
У кращому випадку ця ситуація сприятлива для продавця і покупця, але завдасть серйозної шкоди бюджету, а також промисловим компаніям і ритейлерам, які чесно працюють на американському ринку.
Посилення вимог пов’язане з тим, що, за прогнозами, цього року в США прибуде понад мільярд пакунків вартістю в середньому 50 доларів, частково через високий споживчий попит на дешеві та якісні товари, виготовлені на китайських фабриках.
Хоча агентство не оприлюднило цифри, пресі відомо про шість компаній, які призупинили роботу, і, що найсерйозніше для поставок, немає жодного великого американського порту, що приймає китайські товари, де б не були присутні такі компанії або де б вони зараз не вивантажувалися – протягом тривалого періоду часу.
На конвеєр також потрапляє неправдива інформація про виставлення рахунків
Звісно, буде посилено контроль і за вантажними відправленнями в аеропортах, де після виявлених аномалій виникла потреба у перевірці інформації про рахунки-фактури, яку митні агенти ведуть в електронному вигляді.
«Оскільки всі пункти в’їзду залучені до посилення процесу митного оформлення, насправді немає способу уникнути затримок», – визнає Чед Шофілд, один з митних брокерів і співзасновник американської логістичної платформи для електронної комерції BoxC.
Shein і Temu – компанії, які найбільше побоюються прискореного митного оформлення, що застосовується до відправлень вартістю до 800 доларів США, призначених безпосередньо споживачам.
Мало того, що пакунки потрапляють на конвеєр, але ще й неправдива інформація щодо них масово надходить до CBP. За умов прискореного митного оформлення відповідальні митні брокери адміністрували б 62% загального обсягу посилок, які припадали б на експортерів або самих перевізників, – без них ця форма електронної комерції була б приреченою.
Один із залучених митних брокерів, компанія SEKO Logistics з Іллінойсу, подала позов до Суду міжнародної торгівлі США проти призупинення. Він стверджував, що CBP не надала належного повідомлення про дію, не виявила передбачуваних порушень і не забезпечила засобів правового захисту.
Повідомлялося, що вони працювали з «Shein», але тепер це скінчилося
SEKO зробила необхідні кроки зі CBP і може продовжувати прискорене митне оформлення – тепер уже без пакунків гіганта швидкої моди – за умови дотримання певних правил.
Захист ринку також став проблемою
Там, де посилки надходять мільйонами, зловживання гарантовано будуть закодовані в системі, і адміністрація США докладає значних зусиль для їх фільтрації – принаймні для зменшення ризиків – напередодні президентських виборів у листопаді.
Минулого тижня Митна служба США заявила, що введення даних призупиненими брокерами «становить неприйнятний ризик для комплаєнсу» і що «погані хлопці» користуються послабленням правил для незаконного ввезення контрабанди, в тому числі таких наркотиків, як фентаніл. Дії УТПП також виправдовують торгові асоціації, які заявляють, що в інтересах суспільства захищати промисловість і торгівлю США та відсіювати партії наркотиків, що ввозяться контрабандою з Китаю, який є найбільшим у світі виробником фентанілу.
Як відомо, вживання і поширення фентанілу є серйозною проблемою для американського суспільства. Деякі американські законодавці зазначають, що правила, які дозволяють безмитне ввезення пакунків вартістю до 800 доларів, надають китайським та іншим компаніям електронної комерції несправедливу перевагу над вітчизняними роздрібними продавцями.
Критики адміністрації Байдена також звинувачують її в тому, що вона не зробила достатньо для подолання руйнівної фентанілової кризи серед молоді.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися