Арабські та західні держави запропонували Судану півтора мільярда доларів допомоги
У четвер, 25 червня, на організованій Німеччиною конференції арабські та західні країни-донори пообіцяли надати Судану 1,5 мільярда доларів США фінансової допомоги.
Європейський Союз зобов’язався виділити 312 мільйонів євро, Сполучені Штати – 356,2 мільйона доларів фінансової допомоги на різні проєкти, щоб полегшити перехідний період у країні після падіння режиму Омара аль-Башира.
Башир правив Суданом, який колись був найбільшою країною Африки, майже 30 років. Однак через погіршення економічної ситуації та зростання цін минулої весни почалися масові заворушення, і президент у квітні був остаточно усунутий від керівництва державою.
Після цього протести не припинилися, оскільки армія хотіла захопити владу в країні. Відтак почалися переговори щодо розподілу влади, які затягнулися на довгі місяці й завершились інавгурацією в серпні тимчасового уряду під керівництвом Абдалли Хамдока.
На конференції він звернув увагу на той факт, що без сторонньої допомоги весь регіон Східної та Північно-Східної Африки стане нестабільним і розчарована місцева молодь може вирушити до Європи. «Ми очікуємо, що наші партнери підтримають успішний (демократичний) перехід», – зазначив Хамдок.
Інфляція виявилася неймовірно високою, і місцева валюта втратила значну частину своєї цінності. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав міжнародну спільноту допомогти «масивній африканській країні», наголосивши, що регіону потрібен стабільний і демократичний Судан.
Минулого серпня Хамдок заявив, що їхній державі треба не менше 8 мільярдів доларів, аби врятувати економіку, уражену кризою, після втрати нафтових доходів під час розпаду Південного Судану у 2011 році.
Джерело: MTI/hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися