Чехія повністю припиняє імпорт російської нафти

Чехія повністю припиняє імпорт російської нафти

13:02 Листопад 27, 2024

Економіка 0 4 хвилини

Magyar

З середини наступного року Чехія повністю припинить імпорт нафти з росії. Це рішення було прийнято у зв’язку з наближенням до фінішної прямої будівництва нафтопроводу, який замінить втрачені обсяги зі Сходу.

З липня наступного року Чехія планує повністю припинити імпорт російської нафти через трубопровід «Дружба I», який транспортує нафту з рф на нафтопереробний завод Литвинова через Україну і Словаччину, підтвердив агентству Reuters заступник голови чеського оператора нафтопроводу. Цей важливий план стане можливим завдяки завершенню до кінця цього року модернізації Трансальпійського нафтопроводу (TAL) через італійсько-німецьку територію, що дасть змогу подавати нафту до чеського трубопроводу IKL, пов’язаного з TAL, із заходу з максимальною потужністю.

Цей крок є важливим ще й тому, що чехи досі покладаються на росію, яка забезпечує половину їхніх потреб у нафті. Водночас країна планує відмовитися від імпорту з рф через війну в Україні та заборону ЄС на постачання російської нафти морським шляхом.

На період, коли відбувається перехід на нові джерела, Чехія, Угорщина, Словаччина, Німеччина та Польща були звільнені від санкцій Євросоюзу щодо російської трубопровідної нафти. Відтоді Німеччина і Польща припинили імпорт з рф, а Чеська Республіка планує зробити це наступного літа.

Наразі Угорщина та Словаччина ще купують російську трубопровідну нафту, але в компанії Mol непокояться з приводу того, як довго це може тривати. Минулого тижня в інтерв’ю інформаційному агентству заступник голови чеської нафтопровідної компанії MERO зазначив: «Якщо в першому кварталі ми побачимо, що все готово, то буде поступове логістичне переключення поставок».

Розширення нафтопроводу TAL вартістю 60 мільйонів доларів США подвоїть пропускну здатність із заходу до 8 мільйонів тонн на рік. Для забезпечення належної роботи чеських нафтопереробних заводів нафта з родовищ переважно Латинської Америки, Саудівської Аравії та Північного моря буде перероблятися в суміш, яка відповідає властивостям російської нафти.

Важливо, що з міркувань безпеки постачання після закриття трубопроводу «Дружба I» його технічний стан буде збережено й він буде заповнений нафтою для забезпечення резерву.

Таким чином у разі необхідності трубопровід зможе транспортувати сиру нафту з України та Казахстану або з Адріатичного трубопроводу в Хорватії.

Теоретично «Дружба II» може бути також переобладнаний на реверс із заходу на схід для постачання нафти до Словаччини, хоча наразі це лише гіпотетична можливість.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня