Санкції США обвалили акції нафтових компаній рф

Санкції США обвалили акції нафтових компаній рф

09:03 Січень 14, 2025

Економіка 156 3 хвилини

Акції російських нафтових компаній падають на Московській біржі вже другий день поспіль на тлі різкого посилення санкцій США, під які потрапили “Газпром нефть”, “Сургутнефтегаз” і понад 180 танкерів російського тінявого флоту.

Про це повідомляє The Moscow Times у понеділок, 13 січня.

Так, акції “Газпром нефти” подешевшали на 2,5%, до 588 рублів за одиницю. За неповні два дні торгів капіталізація компанії скоротилася на 34 млрд рублів. “Сургутнефтегаз” за цей же період втратив 29 млрд рублів капіталізації, а його звичайні акції подешевшали на 3,4% і торгуються по 23,2 рубля.

Одночасно на 4,9% знизились акції Роснефти, у якої під санкції потрапила ключова “дочка” РН-Ванкор, оператор проекту “Восток Ойл”. Акції Роснефти торгуються по 544,8 рубля за одиницю, а капіталізація компанії скоротилася на 298 млрд рублів, згідно з біржовими даними.

Загалом три нафтові компанії, які забезпечують дві третини всієї нафтовидобутку в Росії, подешевшали на 361 млрд рублів, або $3,54 млрд за офіційним курсом Центробанку РФ. Крім того, на торгах у понеділок різко подешевшали акції Совкомфлота: вони втратили 4,5% і торгуються по 86,81 рубля. З моменту запровадження санкцій найбільша танкерна компанія Росії втратила 9 млрд рублів капіталізації.

“Прощальний” санкційний пакет адміністрації Байдена, що став одним з найбільших з початку повномасштабної війни, ставить під загрозу близько 15% російського нафтового експорту, або до 800 тисяч барелів на добу, оцінюють аналітики.

Згдно з даними Bloomberg, Індія та Китай – найбільші покупці російської нафти, на яких припадає понад 80% усього російського нафтового експорту, вже припинили приймати в своїх портах танкери, що потрапили під санкції. НПЗ обох країн шукають заміну російській нафті на Близькому Сході та Африці, повідомляють трейдери Reuters. Щоб продовжувати продавати нафту, російським компаніям, ймовірно, доведеться підвищити знижки: дисконт сорту Urals до Brent може зрости, а фрахт танкерів – подорожчати. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня