Росія продала весь скраплений газ, видобутий в арктичній зоні, на два роки вперед

Росія продала весь скраплений газ, видобутий в арктичній зоні, на два роки вперед

16:15 Травень 10, 2021

Економіка 349 4 хвилини

Magyar

Російський енергетичний гігант «Новатек» нещодавно заявив, що уклав 20-річну угоду з акціонерами проєкту «Арктік СПГ-2» з продажу всього скрапленого природного газу (СПГ). За даними компанії, завод, побудований в арктичній зоні Росії, почне продавати СПГ у 2023 році.

Леонід Міхельсон, голова ради директорів компанії, повідомив: «Довгострокові угоди в рамках проєкту «Арктік СПГ-2» забезпечуватимуть надходження доходів від продажу скрапленого природного газу, забезпечуючи таким чином повне фінансування проєкту».

Реалізацію проєкту з експорту СПГ завершено на 39%, продаж планують розпочати у 2023 році.

Скраплений природний газ стає дедалі важливішим

СПГ відіграє дедалі більшу роль у світовому енергопостачанні. Концентрований енергоносій можна транспортувати морськими шляхами і зберігати за відносно низькою вартістю. Росія прагне потроїти виробничі потужності СПГ до 140 мільйонів тонн до 2035 року. Країна також має на меті збільшити свою частку продажів на швидкозростаючому світовому ринку СПГ.

«Арктік СПГ-2», розташований у багатому на ресурси арктичному регіоні Росії на півострові Гіда, – другий завод енергетичного гіганта «Новатек» в Арктиці. Проєкт передбачає будівництво трьох так званих «потягів СПГ» (споруд з очищення природного газу) загальною виробничою потужністю 19,8 млн тонн на рік – по 6,6 млн тонн кожен.

Чому природний газ зріджується

Раніше видобуток природного газу, родовище якого було далеко від газопроводів, вважався економічно збитковим. Але зростаючий попит на енергію та виявлення морських родовищ вимагали якогось рішення. Намір використати ці запаси газу пришвидшив розвиток галузі СПГ.

Перший завод зі зрідження природного газу почав функціонувати в 1964 році в Алжирі. У процесі зрідження газ охолоджується стисненням. Його початковий об’єм зменшується у співвідношенні 1/600. Тобто 600 кубометрів звичайного газу перетворюють на 1 кубометр зрідженого, що робить його транспортування економічно вигідним.

Нині виробництво скрапленого природного газу – енергетична галузь, яка дуже швидко розвивається. СПГ, який не має кольору та запаху, здатний повторно набувати свого початкового об’єму при нормальних значеннях температури й тиску. Природний газ складається в основному з метану, але містить і такі речовини, як сірка, вуглекислий газ, пропан, пил, вода, гелій тощо. У процесі зрідження ці компоненти видаляються, а потім природний газ охолоджується приблизно до -162°C і конденсується в рідину.

СПГ відіграє важливу роль і в енергетичному забезпеченні Угорщини. Відкриття терміналу СПГ в Крку в кінці січня стало важливим етапом з підвищення енергетичної безпеки країни.

«Новатек» володіє більшим пакетом акцій (60%) у російському проєкті, який наразі реалізується. У списку іноземних інвесторів – французька нафтогазова компанія Total (10%), CNPC Китай (10%) та CNOOC Китай (10%), японський консорціум Mitsui та JOGMEC (10%). Щоб мінімізувати вплив проєкту на навколишнє середовище, «Новатек» використовує інноваційну будівельну концепцію, опорну конструкцію на основі гравітації (GBS).

origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня