Британці не хочуть працювати на деяких робочих місцях навіть за високі зарплати

Британці не хочуть працювати на деяких робочих місцях навіть за високі зарплати

09:02 Жовтень 15, 2021

Економіка 580 3 хвилини

Magyar

Через брексіт у Британії зникла дешева робоча сила зі Східної Європи. Найбільший дефіцит працівників виник у готельно-ресторанному бізнесі. У зв’язку з цим торговельна палата просить уряд почати видавати короткострокові візи.

149961140 – oxford, uk – 02 march 2020: rows of draught beer in a typical british pub

Частка компаній, які стикаються з дефіцитом робочої сили, порівняно з попередніми трьома місяцями різко зростає. Найбільш постраждалим сектором є сфера готельно-ресторанного бізнесу: тут ця проблема торкнулася 92% підприємств.

Дефіцит працівників вплине на перспективи відновлення та зростання економіки. Якщо уряд не зробить нічого для покращення ситуації, компаніям буде вкрай важко встигати за попитом, тому кількість товарів та послуг, доступних для споживачів, протягом зими може суттєво зменшитися.

Про масштаби труднощів говорить і той факт, що, згідно з опитуванням, проведеним із 23 серпня по 13 вересня за участю 5600 компаній, багато з них не змогли знайти нових працівників, незважаючи на підвищення заробітної плати.

Усе це разом із перебоями в ланцюжках поставок призводить до зростання цін, що посилює тиск на центральний банк країни – Банк Англії (Bank of England), який намагається стримати інфляцію шляхом підвищення процентних ставок.

Ці проблеми стали результатом як епідемії, так і брексіту, адже через вихід із Євросоюзу значно зменшилася кількість іноземних працівників, які претендують на вакансії. Торговельна палата просить уряд видавати більше короткострокових віз для найбільш постраждалих галузей. Однак нестача водіїв уже показала, що цього аж ніяк не достатньо для подолання кризи.

Джерело: vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня