Західна Європа чекає на щеплених іноземних працівників

Західна Європа чекає на щеплених іноземних працівників

18:43 Листопад 23, 2021

Економіка 1169 3 хвилини

Magyar

Якщо під час першої та другої хвилі епідемії коронавірусу трудові потоки в Європейському Союзі на деякий час майже повністю зупинилися, то зараз ситуація інша. Незважаючи на те, що для працівників існують обмеження та певні вимоги для роботодавців, вакцинованим легше влаштуватися на роботу за кордон. Ті, хто не вакцинований, стикаються з набагато більшими труднощами.

Під час першої та другої хвилі епідемії відбулися значні скорочення та нестача кадрів у готельному та ресторанному бізнесі, під час третьої було звільнено менше людей, а під час четвертої поки такого не спостерігається. Тепер борються з нестачею робочої сили, особливо з Австрії та Німеччини.

Для працевлаштування в Німеччині потрібно мати негативний PCR-тест (зроблений не пізніше 72 годин), або тест на антиген (не пізніше 48 годин) навіть за наявності вакцинації.

Ті, хто отримав західну вакцину та має негативний тест, не проходять карантин. Щеплені російською та китайською вакциною та невакциновані проходять 10-денний карантин, якщо прибувають із країни з високою епідемічною небезпекою. Епідеміологічні правила в Німеччині можуть бути різними в кожній області. Крім того, для працевлаштування в Німеччині необхідно заповнити відповідну онлайн-анкету.

Для в’їзду в Австрію мешканці Угорщини, зокрема, повинні мати негативний PCR-тест або тест на антиген. Визнають лише вакцинацію західними вакцинами, Спутник та Синофарм – ні. Перед працевлаштуванням тут також необхідно заповнити онлайн-анкету. Крім того, правила для нещеплених стають дедалі більш жорсткими.

Таким чином, агентства з працевлаштування та ті, хто виїжджає на роботу за кордон, повинні маневрувати серед суворих епідеміологічних правил.

Експерти сходяться на думці, що кожен, хто добре володіє мовами, може знайти роботу в Німеччині та Австрії без допомоги компанії-посередника, особливо якщо шукає роботу за дефіцитною професією. Закордонні роботодавці ​також віддають перевагу вакцинованим працівникам, але працювати за кордоном без вакцинації також можливо.

 (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня