ЄК ініціює суперечку у СОТ через обмеження експорту російського лісу

ЄК ініціює суперечку у СОТ через обмеження експорту російського лісу

11:47 Січень 22, 2022

Економіка 655 4 хвилини

Magyar

21 січня ЄС ініціює у СОТ суперечку з Росією щодо введення обмежень на експорт необробленої та грубо обробленої деревини, – повідомила Єврокомісія у п’ятницю.

Європейська комісія від імені ЄС розпочала розгляд у Світовій організації торгівлі (СОТ) проти експортних обмежень з боку Росії щодо окремих видів лісоматеріалів. Вона запросила у СОТ консультації з Росією, це перший етап вирішення суперечок. Якщо сторони не домовляться, ЄС вимагатиме від СОТ створити спеціальну комісію, яка винесе своє рішення.

Російський уряд із 1 січня 2022 року ввів у дію загороджувальні мита на вивіз необробленої деревини з країни, вивезти лісоматеріали з країни можна лише через два залізничні переходи.

У повідомленні Єврокомісії йдеться про те, що ЄС запросив консультації з Росією до СОТ щодо введених їй обмежень. «Експортні обмеження полягають у значному підвищенні експортного мита на деякі види деревної продукції та різкому скороченні кількості пунктів перетину кордону, через які може здійснюватися експорт деревної продукції», — наголошується в пресрелізі.

За оцінкою європейської влади, російські обмеження «завдають великої шкоди деревообробній промисловості ЄС, яка залежить від експорту з Росії». ЄК зазначила і ризики для світового ринку деревини — на ньому російські обмеження «створюють значну невизначеність». Згідно з повідомленням, ЄС неодноразово, але безуспішно взаємодіяв із Росією з жовтня 2020 року, коли Москва оголосила про ці заходи.

ЄС виступив проти підвищення експортного мита на деревину до 80%, тоді як Росія у СОТ «зобов’язалася застосовувати експортні мита за ставками не більше 13% або 15% для певних обсягів експорту». Скасувавши ці тарифні квоти, Росія не дотримується своїх зобов’язань за нормами СОТ, йдеться у повідомленні.

Євросоюз заперечує і скорочення кількості пунктів перетину кордону для російських лісоматеріалів із понад 30 до одного у Фінляндії (Люття). Принципи СОТ забороняють запроваджувати обмеження на використання чинних пунктів перетину кордону, які технічно готові обробляти такі експортні вантажі, зазначили у Європейській комісії.

Якщо врегулювати суперечку на першому етапі — консультаціях у СОТ — не вдасться, то ЄС може вимагати від СОТ створити комісію для вирішення цього питання. Із 1 січня 2022 року в Росії набули чинності обмеження на вивезення необробленого чи грубо переробленого лісу. Експорт необробленої деревини хвойних та цінних листяних порід (дуб, бук, ясен) здійснюється лише через два залізничні пункти пропуску через кордон — у Карелії (Люття) та у Приморському краї (Хасан).

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня