Російський центробанк пропонує заборонити криптовалюти

Російський центробанк пропонує заборонити криптовалюти

13:35 Січень 22, 2022

Економіка 726 3 хвилини

Magyar

Центральний банк Росії оприлюднив у четвер доповідь із закликом до заборони криптовалют, – пише Reuters. Аргументи центрального банку включають загрози фінансовій стабільності, добробуту громадян та суверенітету грошово-кредитної політики через активи.

Росія роками обговорює легітимність цих інструментів, заявляючи, що вони придатні для відмивання грошей та фінансування тероризму, але зрештою легалізувала їх у 2020 році, хоча заборонила їх використання як засіб платежу. Коли в грудні з’явилася новина про те, що російська влада виступає за заборону, ціни на біткоїни та альткойни впали, хоча це важко відокремити від спаду, який був характерним для всього місяця.

У нещодавно опублікованому звіті підкреслюється, що швидке зростання цих активів зумовлене спекулятивним попитом і нагадує пірамідні схеми, які можуть легко призвести до утворення ринкових бульбашок, поставивши під загрозу фінансову стабільність.

Пропозиція центрального банку забороняє фінансовим установам здійснювати будь-які операції з цими інструментами, а також пропонує розробку механізмів, які б забороняли конвертувати цифрові активи в традиційні гроші. Ця пропозиція також торкнеться криптобірж. Згідно зі звітом, росіяни є активними користувачами криптовалют, обробляючи цими активами близько 5 мільярдів доларів на рік.

Згідно з даними Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI), який надає оцінку в реальному часі, загального споживання електроенергії мережею Bitcoin на цю країну припадає 11,2% хешрейту біткоїнів, що посідає третє місце в рейтингу видобутку біткоїнів між країнами, після США та Казахстану. Варто, однак, зазначити, що ці цифри не зовсім актуальні, вони демонструють дані на серпень минулого року.

Відповідно до російського центрального банку, видобуток цих активів також має бути заборонений, оскільки це чинить тиск на споживання енергії. Майнінг типу Доказ виконаної роботи (Proof of work), який обіцяє безпеку та децентралізацію криптовалютних транзакцій, останнім часом піддається дедалі більшій критиці за надмірне споживання енергії. Нещодавно, саме через подібний тиск на електромережу, Косово “вигнало” майнерів.

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня