Поляки почали панічно скуповувати різні товари, у магазинах бракує цукру
Деякі магазини ввели кількісні обмеження, а міністр сільського господарства спробував заспокоїти громадян, щоб полегшити ситуацію.
У Польщі люди почали панічно скуповувати товари, побоюючись, що на ринку може виникнути серйозний дефіцит цукру або він може стати надзвичайно дорогим. Тому полиці магазинів швидко спорожніли.
Згідно з джерелами щоденника Rzeczposplita, деякі менші крамниці намагалися компенсувати нестачу товарів, купуючи велику кількість цукру в супермаркетах, тож у багатьох випадках отримували його дешевше, ніж якби робили закупи в оптовиків. Інші, навпаки, хотіли перестрахуватися, тож одразу клали по 50–100 кг товарів у свої кошики.
Унаслідок цього найбільша в країні мережа супермаркетів Biedronka, що належить громадянину Португалії, була змушена обмежити кількість товару, яку можна придбати за один раз, до 10 кг. На цей крок пішли й деякі дискаунтери, зокрема Aldi та Netto.
Міністр сільського господарства Генрик Ковальчик почав заспокоювати громадян, наголошуючи, що дефіциту цукру в країні немає. Урядовець додав, що тимчасовий дефіцит був спричинений лише панічними закупівлями в магазинах, а також деякими логістичними проблемами, але нічого такого, з чим держава не могла би впоратися за короткий час, за його словами, не сталося, пише Notes from Poland.
Як зазначив Генрик Ковальчик, паніка вщухне за кілька днів. Багато хто просто занепокоївся, побачивши порожні полиці. Вони нагадали громадянам про комуністичне минуле країни, адже тоді ситуація, коли було важко придбати деякі продукти, була звичним явищем.
На думку експертів, причин для занепокоєння немає, оскільки Польща є третім за величиною виробником цукру в Європі й у неї більш ніж достатньо запасів. Однак прикро те, що його солодкого продукту цього року піднялася на 40% через зростання витрат.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися