Між Китаєм і Європою може з’явитися залізниця в обхід Росії

Між Китаєм і Європою може з’явитися залізниця в обхід Росії

17:29 Вересень 20, 2022

Економіка 1547 3 хвилини

Magyar

Китай, Киргизстан і Узбекистан на засіданні Шанхайської організації співробітництва підписали угоду про співпрацю, в рамках якої між Китаєм і Європою може бути прокладена залізнична лінія в обхід Росії.

Угода може втілити плани двадцятип’ятирічної давнини, але наразі в ній мало конкретики щодо дорожньої карти реалізації. Водночас підписана пропозиція містить умови для техніко-економічного обґрунтування киргизької ділянки лінії, яка з’єднає існуючі китайські та узбецькі лінії та може бути завершена до першої половини 2023 року.

Згідно з угодою, витрати на дослідження розподілятимуться між сторонами порівну, повідомляє Міністерство транспорту Киргизстану. В інформації міністерства йдеться про те, що погодили і маршрут прокладання колії. Хоча Киргизстан раніше мав намір прокласти нову залізничну лінію через більш густонаселену північну частину країни, мабуть, домовитися про це, все ж, не вдалося, – повідомляє Oil Price.

Залізнична лінія з Китаю пролягатиме до Торугарта, де вже діє автомобільний прикордонний пункт пропуску, а далі, торкаючись Арпи та Макмаля, до Джалал-Абада в Узбекистані. Тут колія зміниться з 1,435 метра, який використовується в Європі та Китаї, до 1,52 метра, який використовується на територіях колишнього Радянського Союзу.

Будівництво 280-кілометрової ділянки коштуватиме 4,1 мільярда доларів, які можуть бути профінансовані за рахунок прямих інвестицій або через державно-приватне партнерство. Оціночна сума виглядає доволі оптимістичною, особливо з огляду на те, що залізнична лінія пролягатиме через гірські регіони, що вимагатиме будівництво тунелів.

У рамках проєкту Китай також має побудувати на своїй території ділянку протяжністю близько 160 кілометрів. Далі проєкт може продовжитися до Європи через Туркменістан, Іран і Туреччину, не торкаючись Росії. У той час, як Узбекистан підтримує угоду з надзвичайним запалом, Китай лише обережно «благословив» проєкт і заявив, що не хоче фінансувати весь рахунок.

Паралельно зі зростанням витрат на морські перевезення дедалі більше товарів надходить із Китаю до Європи залізницею, але війна в Україні може спричинити збої і в цій сфері.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня