Україна може отримати мільярди доларів за рахунок конвертації кредитів в облігації

Україна може отримати мільярди доларів за рахунок конвертації кредитів в облігації

11:49 Жовтень 8, 2022

Економіка 1779 5 хвилин

Magyar

Україна, яка, згідно з даними міжнародних рейтингових агентств S&P і Fitch, перебуває в стадії вибіркового банкрутства, але влітку заощадила 6 мільярдів доларів, переоформивши борги на два роки, тепер нестандартним чином намагається отримати 30 мільярдів доларів. The Wall Street Journal порівнює неортодоксальні спроби міністра фінансів Юрія Буци принести гроші в Україну з тактикою українських військових, щоб здивувати росіян.

Серйозним успіхом в Україні вважали те, що влітку за кілька місяців було досягнуто домовленості з кредиторами про відстрочення. Тепер очільник українського відомства говорить про те, щоб за допомогою підтримки державного сектору спробувати залучити приватний сектор для кредитування відбудови після війни.

Мабуть, українські банкіри змахнули пил із мексиканської програми 80-х років, яку називають просто планом Брейді на честь американського міністра фінансів Ніколаса Брейді. Ба більше, десять років тому його навіть обговорювали і в Греції.

Суть рішення полягає в тому, щоб перетворити непрацюючі кредити комерційних банків на облігації, що торгуються.

У 1980-1990-х роках Аргентина, Бразилія, Панама, Росія та Венесуела також випустили так звані облігації Брейді на сотні мільярдів доларів, які були забезпечені спеціальними казначейськими векселями США.

Спочатку Уолл-стріт не вірила в продукт, але з часом облігації Брейді стали найшвидше зростаючим класом активів, і в 2016 році вони вже становили 20 відсотків світового ринку облігацій.

JP Morgan був першим, хто створив ринок для цих облігацій, а першими інвесторами були GMO, Fidelity Investments і T. Rowe Price Group.

Відновлення України, за даними Світового банку, коштуватиме 349 мільярдів доларів. У наступному році український уряд планує витратити 36 мільярдів доларів позабюджетних ресурсів.

Хоча Сполучені Штати, Європейський Союз, Міжнародний валютний фонд і багатосторонні банки запропонували мільярди, щоб допомогти Україні, можуть знадобитися місяці, перш ніж гроші надійдуть. Таким чином, за браком кращої назви, «друкарня грошей» центрального банку затикає діри в бюджеті, ще більше посилюючи інфляцію.

Київ досі не отримав майже третини з 30 мільярдів доларів, обіцяних на цей рік, і хоча він має 25 мільярдів доларів у валютних резервах, це лише частка витрат на відновлення війни.

На думку аналітиків, підтримка випуску українських облігацій може обійтися дешевше для іноземних держав, ніж нова фінансова допомога, але таке фінансування є складним і вимагає серйозної координації між західними урядами та фінансовими ринками.

Незважаючи на те, що президент Зеленський просив приватних менеджерів фондів інвестувати в Україну, ціни на облігації свідчать про те, що небагато з них взяли на себе таке зобов’язання. Цього тижня українські державні облігації торгувалися нижче 20 центів, порівняно з 86 центами до війни, – пише видання Advantage Data.

Тепер міністр фінансів у Києві зіткнувся з навіть більшим викликом, ніж літня реструктуризація боргу: він має переконати приватні інвестиційні фонди направити свіжий капітал в Україну, незважаючи на триваючу війну та корупційне минуле країни. Одним зі способів зміцнити довіру ринку може бути позичання Україною інструментів або гарантій, виданих західними установами, подібно до того, як особи з низьким кредитним рейтингом беруть поручителів. Українська ідея походить зі старого американського плану Брейді.

Зараз Україна покладається на «гарантії» США, Великої Британії та Євросоюзу.

Але для цього знадобиться участь багатостороннього банку – такого як МВФ, а також основних інвесторів – таких як менеджер фонду BlackRock.

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня