Рецесія відміняється? Які прогнози для світової економіки в наступному році?

Рецесія відміняється? Які прогнози для світової економіки в наступному році?

14:09 Січень 27, 2023

Економіка 549 3 хвилини

Magyar

Міжнародний валютний фонд та Світовий банк в першій декаді січня прогнозували рецесію світової економіки, яка охопить країни у 2023 році. Як пише видання Forbes, за даними Британського центру економічних та бізнес досліджень зростання світової економіки в 2023р. зупиниться, так як уряди борються з підвищенням цін.

Крісталіна Георгієва, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду в інтервʼю Financial Times наголошує, що рецесія охопить третину економік світу. Адже, економіки США, ЄС та Китаю сповільнюються одночасно.

Звіт Організації економічної співпраці та розвитку свідчить про різке уповільнення зростання наступного року, від якого найсильніше постраждає Європа. Все через найгіршу з 1970-х років енергетичну кризу на континенті.

Найвразливіші – малі країни

У звіті Світового банку щодо глобальних економічних перспектив ідеться про подальші несприятливі шоки, які можуть у 2023р. підштовхнути світову економіку до рецесії. Найбільш вразливими до економічних потрясінь будуть малі країни, пише Bloomberg. У Світовому банку вважають, що в 2023-му світ очікує уповільнене зростання економіки. Це є відображенням політики стримування інфляції, а також війни Росії проти Україні.

У Світовому банку закликають докладати терміново зусиль, щоб зменшити спад та боргові проблеми країн, що розвиваються. У таких країнах рівень зростання інвестицій є найнижчим а останні два десятиліття.

Глибокої рецесії не буде

Наприкінці січня ймовірність впадання світової економіки в рецесію різко знизилася на всіх ринках. JP Morgan прогнозує різке зниження імовірності економічного спаду в 2023р., передає Економічна правда з посиланням на Bloomberg.

В Goldman Sachs очікують, що економіка єврозони зросте цьогоріч на 0,6% у порівнянні з попереднім прогнозом скорочення.

Видання The Economist пише, що американську економіку чекає спад, а не криза. Автор матеріалу про економіку Саймон Рабінович говорить про те, що прийдешня рецесія в США буде м’якою. До кінця року інфляція відступить, а американська економіка вибиратиметься із мʼякої рецесії.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня