Незабаром Словаччина зануриться в темряву, очікується також дефіцит хліба

Незабаром Словаччина зануриться в темряву, очікується також дефіцит хліба

15:33 Січень 27, 2023

Економіка 512 5 хвилин

Magyar

У Словаччині ввечері 30 січня місцеві органи влади вимкнуть вуличне освітлення на знак протесту проти того, що уряд досі нічого не зробив для компенсації високих цін на енергоносії. У них не залишилося нічого іншого, як вдатися до тиску. За даними профспілки пекарів, якщо уряд не діятиме, може виникнути дефіцит хліба та хлібо-булочних виробів, оскільки пекарні, виробники макаронних виробів і кондитери отримують приголомшливі рахунки за електроенергію.

Стрімке зростання цін на енергоносії створює безпрецедентні виклики для органів місцевого самоврядування Словаччини. Тому Асоціація словацьких міст і сіл закликала уряд звернути увагу на їхні проблеми.

«Уряд забрав у муніципалітетів 600 мільйонів євро, і незважаючи на обіцянки, нічого не відбувається для компенсації високих цін на енергоносії», – заявив Йозеф Божік, заступник голови Асоціації. Він додав, що уряд не компенсував і підвищення вартості біомаси та деревної тріски.

В органів місцевого самоврядування не залишилося нічого іншого, як вдатися до тиску як форми протесту. Тож увечері 30 січня в муніципалітетах на пів години вимкнуть світло. Як повідомили в Асоціації, до акції міст долучаться й села. Крім того, планують і подальші протестні заходи, які узгодять на початку лютого.

У скруті опинилися не лише органи місцевого самоврядування, але й пекарі. За їхніми словами, якщо уряд не діятиме, в країні виникне небувалий дефіцит хліба, тому що пекарні, виробники макаронних виробів та кондитери отримують нереально високі рахунки за електроенергію.

«Надійшли в чотири рази більші авансові рахунки, а дехто отримав рахунки в десять разів більші, ніж раніше», – повідомив Мілан Лапшанський, голова Асоціації пекарів і кондитерів Словаччини. Новорічне підвищення цін стало таким шоком, що малим і середнім пекарням по всій країні загрожує безпрецедентна хвиля закриття.

«Ми отримали інформацію, що мережі магазинів планують припинити власне виготовлення випічки, бо собівартість виробництва набагато перевищує вартість виробів менших пекарень. Через це може виникнути неймовірний дефіцит хліба та хлібо-булочних виробів, а відповідно, і збільшення імпорту», – додав очільник організації.

За словами Мілана Лапшанського, керівництво країни має зрозуміти, що хоча для нього найважливішим питанням є збереження влади та дострокових виборів, але зарплату воно отримує від платників податків.

«Якщо не врегулювати ситуацію з малими та середніми підприємствами, зокрема пекарнями й виробниками макаронних виробів, під загрозою опиниться не лише продовольче забезпечення населення, але й багато робочих місць в окремих регіонах», – додав голова Асоціації.

Щоб вижити, у пекарів і кондитерів немає іншого виходу, як піднімати ціни.

«Жодна пекарня чи гастрономічний бізнес не впорається з таким зростанням цін», – каже Норберт Поня, власник пекарні з міста Дунайська Стреда. Асоціація пекарів вимагає негайного прийняття та якнайшвидшого запуску програми підтримки, а також розробки додаткових форм допомоги малому й середньому бізнесу.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня