В Україні спеціально для заробітчан розробляють програму «Нові гроші»

В Україні спеціально для заробітчан розробляють програму «Нові гроші»

20:58 Квітень 22, 2020

Економіка 4482 5 хвилин

Сьогодні Україна, як і весь світ, живе у невизначеності – скільки ще точно триватиме карантин, якою буде глибина економічної кризи, що робити з безробіттям, яке загрожує мільйонам людей. Так, за час дії карантину додому в Україну повернулося близько 2 млн заробітчан.

          І Кабмін хоче залишити їх удома, створивши при цьому нові робочі місця та доступне кредитування бізнесу, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму великому інтер’ю виданню  «РБК-Україна».

          «Ми дуже хотіли, щоб люди із заробітків повернулися додому. І за період карантину в Україну повернулося близько 2 млн наших громадян, які знаходилися на заробітках і приїхали через втрату роботи. Ми цих людей ідентифікуємо як надзвичайно кваліфіковану, навчену в Європі робочу силу, яка має високу продуктивність, хорошу технологічну, професійну підготовку», – зазначив прем’єр-міністр.

          Денис Шмигаль також додав, що заробітчани, які повернулися з-за кордону, були б дуже корисними для розвитку економіки всередині держави, «тож, очевидно, треба їх зберегти».

          Керівник уряду при цьому наголосив, що заробітчан планують залишити в Україні, створивши для цього нові робочі місця та кредитуючи малий і середній бізнес під дуже вигідні умови – з мінімальною відсотковою ставкою на тривалий термін і з можливим відтермінуванням виплати тіла кредиту.

epa08309085 A group of passengers grab their luggage as they queue to board a train at the railway station in Przemysl, Poland, 20 March 2020. The Ukrainian state railways has send special trains to Przemysl which, due to the epidemic of coronavirus, allow Ukrainian citizens to return to the country. So far in Poland, 378 cases of coronavirus infection were confirmed, with six people reported to have died of the Covid-19 desease. EPA-EFE/DAREK DELMANOWICZ POLAND OUT

          «Називаємо цю програму «Нові гроші» і зараз працюємо над нею і з Мінекономіки, і з банкірами. Також є декілька програм для підтримки і стимуляції вже існуючого бізнесу, щоб зберегти робочі місця. Тобто, для тих людей, які повернулися із заробітків, які хочуть і можуть розпочати свою справу в Україні, ми й будемо створювати ці умови», – розповів очільник українського уряду.

          Він також наголосив, що, саме бізнес буде створювати ті робочі місця, куди зможуть піти якісні і продуктивні люди, які повернулися додому з європейських заробітків.

          «При цьому, за нашими розрахунками і очікуваннями, якщо різниця між заробітною платою в Європі та Україні, становить 300-400 євро, то люди не ухвалюють рішення їхати на заробітки… Це такий психологічний розрив. Те, що витрачається на проживання, власне утримання там і так далі. Тому їм краще отримувати 600 умовних одиниць вдома, ніж 1000 умовних одиниць десь на заробітках», – констатував пан Шмигаль.

          За словами Шмигаля, близько 170 тисяч робочих місць тільки в сфері дорожнього будівництва, створять вже цього року.

          «Звичайно, там вже багато людей працює, але, за розрахунками дорожників, при вкладені 80 млрд грн у цю сферу, це додатково 20 тисяч додаткових основних робочих місць. Це тільки в цій сфері, а ще близько 150 тисяч супутніх. От у нас є шанс створити декілька сотень тисяч робочих місць, не те що цього року, а буквально вже в ці місяць-півтора», – пояснив прем’єр-міністр України.

          Крім того, він підкреслив, що у сучасних умовах важливо, щоб наша медична система могла обслуговувати активних хворих на коронавірус і, паралельно, щоб наша економіка працювала і люди могли заробляти гроші.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня