Позбутися російської філії Райффайзен непросто

Позбутися російської філії Райффайзен непросто

11:38 Травень 17, 2024

Економіка 533 3 хвилини

Magyar

Позбутися прибуткової російської дочірньої компанії непросто, але це також має вирішальне значення в тому аспекті, щоб банк мав змогу й надалі продовжувати здійснювати доларові операції. Завдання Райффайзен ускладнюється тим, що вихід вимагає схвалення й російської влади.

Міністерство фінансів США, яке також здійснює нагляд за дотриманням санкцій, попередило Райффайзен Банк, що він ризикує втратити доступ до американської фінансової системи у разі ведення бізнесу в Росії.

За даними джерел Reuters, російський банк був поінформований про це в листі від 6 травня від заступника міністра фінансів Воллі Адейемо. Це найбільша західна фінансова установа з присутністю в Росії.

Райффайзен відмовився від угоди зі Strabag

У листі висловлювалося занепокоєння не лише щодо діяльності Райффайзена в Росії, але й щодо угоди, в якій банк допоміг підсанкційному Олегу Дерипасці позбутися своєї частки в компанії Strabag. Однак, за словами представника Райффайзен, австрійський банк відтоді відмовився від цієї угоди і значно скоротив свою діяльність в Росії, а також вжив заходів для управління ризиками, пов’язаними із санкціями.

У своєму листі Адемайо також пише, що розширення діяльності Райффайзен в Росії суперечило б обіцянці банку продати свої інтереси в Росії. Другий за рангом чиновник Міністерства фінансів США попередив банк, що Райффайзен може втратити доступ до банківської системи США, оскільки його діяльність в Росії може загрожувати національній безпеці США.

Однак дочірня компанія Райффайзен в Росії є високоприбутковою, навіть якщо повернення прибутків на батьківщину може бути нетривіальним, і банку доведеться отримати дозвіл російської влади, щоб залишити країну. Однак, якщо загроза з боку США матеріалізується, банк втратить можливість здійснювати операції в доларах США.

Від початку російського вторгнення в Україну на Райффайзен чинився тиск із вимогою продати свої російські активи.

Джерело: (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня