Чеські АЕС переходять із російського палива на американське

Чеські АЕС переходять із російського палива на американське

18:27 Березень 31, 2023

Економіка 1011 2 хвилини

Magyar

Замість компанії «ТВЕЛ», яка входить до складу російського держхолдингу «Росатом», ядерне паливо на АЕС Чехії у майбутньому постачатиме американська компанія Westinghouse, повідомив речник чеської енергетичної компанії CEZ Ладіслав Кріз.

Дві чеські атомні електростанції – Дуковани та Темелін – належать CEZ. 70 відсотків акцій компанії належать державі.

Давніша АЕС у Дукованах, введена в експлуатацію у вісімдесятих роках минулого століття, майже 40 років використовувала російське паливо.

Темелін, яка працює з початку двотисячних, також використовує російські нагрівальні стрижні, але вже користувалася і ядерним паливом від Westinghouse.

Після початку російсько-української війни керівництво CEZ вирішило з міркувань безпеки замінити російські ТЕНи на американські на обох АЕС. CEZ не розголошує фінансові деталі контракту між компаніями.

Згідно з повідомленням, атомні нагрівальні стрижні з 2024 року до Чехії постачатимуть Westinghouse спільно з французькою компанією Framatome. Запасу ядерного нагрівача CEZ вистачить приблизно на три роки. CEZ хоче зберегти цей рівень резервів і надалі.

«Забезпечення поставок нагрівачів західними компаніями є значним кроком не лише для Дуковань і Темеліна, а й для всієї чеської енергетики. Це суттєво підвищило енергетичну безпеку Чехії», – повідомив Даніель Бенеш, генеральний директор CEZ. Westinghouse вироблятиме ядерні нагрівальні стрижні через свою шведську філію.

Уряд Чехії планує збільшити потужність двох атомних електростанцій.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня