Чому український уряд змінює політику у сфері електроенергії і хто виграє і програє у підсумку?

Чому український уряд змінює політику у сфері електроенергії і хто виграє і програє у підсумку?

08:59 Травень 8, 2020

Економіка 4894 5 хвилин

Magyar

Україна збирається скоротити обсяги закупівель ядерного палива, оскільки ніхто не планує виводити наші атомні електростанції на стандартні потужності, тобто відновлювати енергоблоки.

Про це заявив народний депутат Олександр Дубинський: «Т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, каже, що відключення декількох гігават потужності нашої атомки з дешевшої електроенергії — це тимчасово. Але це брехня. Насправді, ніхто не збирається повертати потужності на попередній рівень. Саме на цей момент потрібно було звернути увагу вчора, коли публікувався документ з пропозиціями Буславець щодо енергетики…».

Він переконаний, що переорієнтувати країну з дешевшої атомної електроенергії на дорожчу теплову хочуть на догоду найбагатшому українському олігарху – власнику ДТЕК Рінату Ахметову.

Різниця в собівартості енергії відчутна на кожному зроблений кіловаті: 56 копійок – атомна; 1,65 грн – теплова; 4,8 грн – «зелена» (екологічно чиста). «Та що говорить наш новий міністр енергетики? «Мовляв, ми не можемо собі дозволити дешево виробляти надто багато дешевої атомної енергії. Давайте, ми будемо відключати споживачів від дешевої електроенергії, а щоб кудись подіти дешеві гігавати, ми відправимо їх на майнінг криптовалют». Щоб даремно не поділася. Якось так», – зауважив Дубинський. Він переконаний, що Ольга Буславець після таких пропозицій гідна тільки одного – швидкої відставки.

Як відомо, раніше експерти назвали відключення українських енергоблоків диверсією прем’єра і т.в.о. міністра енергетики, оскільки саме завдяки їхньому рішенню країна під час кризи втратила дешеву атомну електроенергію і змушена збільшувати споживання дорогої енергії сонячної та вугільної генерації Ріната Ахметова.

Так, на думку президента Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайла Гончара, Рішення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і тимчасового міністра енергетики Ольги Буславець здійснювати роботу енергоблоків українських АЕС в режимі «запуск – стоп – знову запуск» є поганим знаком, оскільки це збільшує ризик виникнення позаштатних ситуацій.

«Сам по собі непрацюючий енергоблок загрози не несе. Але головне – він повинен стабільно працювати. Якщо його починають смикати в режимі «пуск – стоп – знову запуск», то це не є добрим знаком. Відповідно, зростає ризик позаштатних ситуацій», – зазначив Михайло Гончар.

Експерт також зазначив, що не хоче нагнітати паніку, але факт є фактом – стосовно атомної генерації безпека є понад усе. «Повторюся, нинішня проблема полягає в незбалансованому підході уряду до ситуації. Звідси й недовіра до урядових структур, здатності прийняти правильне рішення, його імплементувати. У кріслах знаходяться ставленики, а не ті люди, які на перше місце ставлять інтереси держави та суспільства», – підкреслив пан Гончар.

«У порівнянні з минулим роком, у нас півтора блока не вміщується в той баланс електроенергії, який є сьогодні. Ми можемо виробляти електроенергію всіма нашими енергоблоками. Але цей баланс не може прийняти енергосистема», – пояснює т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

За його словами, донедавна дешева «атомка» закривала більше ніж половину усіх потреб електроенергії в Україні. А далі математика рівня початкової школи: якщо кількість дешевої електроенергії у загальній мережі рекордно зменшують, її вартість загалом – зростає.

Це, в першу чергу, може відчути бізнес, можуть відчути виробники, чиє виробництво зав’язано на великих споживаннях електроенергії. Головне ось у чому: промислові підприємства і взагалі весь бізнес буде платити більше, а відтак і товари ми всі з вами куплятимемо дорожче. Тож хто виграє і програє у підсумку зрозуміло всім.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня