Членам правління ЄЦБ довелося здати свої мобільні телефони через витік інформації

Членам правління ЄЦБ довелося здати свої мобільні телефони через витік інформації

14:33 Вересень 18, 2023

Економіка 726 3 хвилини

Magyar

Крістін Лагард через витік інформації напередодні ключового засідання зібрала мобільні телефони в осіб, які приймають рішення.

У своєму останньому кроці відчаї Крістін Лагард, президент Європейського центрального банку (ЄЦБ), пішла на радикальний і безпрецедентний крок – конфіскувала мобільні телефони в своїх колег напередодні засідань у середу і четвер, щоб запобігти витоку інформації, повідомляє Reuters. Витоки інформації вже заплямували період правління її попередника Маріо Драгі.

Джерела агентства повідомили, що голова центрального банку отримала сувору догану від своїх підлеглих у зв’язку з витоком інформації. Усім 26 членам ради керуючих ЄЦБ було наказано здати свої мобільні телефони в середу, в перший день засідання. На порядку денному стояло питання про обрання Клаудії Бух на посаду керівника банківського нагляду. Після призначення Бух мобільні телефони були повернуті (очевидно, Лагард не боялася, що рішення про процентну ставку потрапить до ЗМІ). Німецький банківський експерт була призначена головою ради, яка здійснює нагляд за найбільшими європейськими банками.

Оприлюднення конфіденційної інформації серйозно підривають довіру до центрального банку. Варто згадати, що про обрання попередника Буха Андреа Енріа у 2018 році повідомлялося в ЗМІ задовго до офіційного оголошення. Також був сильний запах скандалу, коли Reuters за два дні до оголошення повідомило, що ЄЦБ підвищить свій ключовий прогноз щодо інфляції, створивши підґрунтя для підвищення ставки на 25 базисних пунктів у четвер. Раніше ринок був схильний очікувати, що центральний банк залишить базову ставку без змін через побоювання рецесії, але після витоку прогнозу щодо інфляції подальше посилення монетарної політики стало сприйматися як належне.

Джерело: vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня