Ще одна західна компанія залишає росію

Ще одна західна компанія залишає росію

11:13 Вересень 20, 2023

Економіка 483 3 хвилини

Magyar

Після початку російсько-української війни та запровадження санкцій незліченна кількість компаній покинула країну, а нещодавно британська компанія Mondi продала свій останній і найбільший місцевий завод.

Британська пакувальна та паперова компанія Mondi погодилася продати свій найбільший завод у місті Сиктивкар за 80 мільярдів рублів московському девелоперу Sezar. Угода була схвалена російською комісією з іноземних інвестицій і, як очікується, буде закрита в грудні.

Угода знаменує повний вихід Mondi з євразійської країни після продажу трьох невеликих заводів із переробки пакувальних матеріалів компанії Gotek за 1,6 мільярда рублів у липні. Акції компанії зросли майже на 5 відсотків, завдячуючи цій новині. На підприємстві Mondi в Сиктивкарі, де працюють паперові фабрики, наразі працює близько 4 500 осіб, повідомляє Reuters.

Британська компанія приєдналася до довгого списку західних фірм, які пішли з росії після початку війни. Автовиробники, наприклад, позбулися своїх активів в обмін на символічну суму, але включили в свої контракти пункт про зворотний викуп, щоб засвідчити свій намір повернутися. Французька Renault, наприклад, продала свій контрольний пакет акцій російського “АвтоВАЗу” за один рубль, але скористалася шестирічним опціоном на зворотний викуп. Японський Nissan також продав свій російський бізнес державній компанії за один євро.

Volkswagen, з іншого боку, продав свій завод у Калузі та місцеві дочірні компанії групі автодилерів Avilon за 125 мільйонів євро. Heineken продала свої сім пивоварних заводів за символічну ціну в один євро, а покупцем стала компанія Arnest, що виробляє пакувальні та косметичні засоби. Однак багато підприємств залишаються в євразійській країні, наприклад, Raiffeisen не поспішає йти звідти. Компанії з країн, які запровадили санкції, можуть позбутися своїх активів у росії лише зі схвалення уряду.

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня