ЄС планує скоротити використання пестицидів і просувати органічне фермерство

ЄС планує скоротити використання пестицидів і просувати органічне фермерство

10:03 Травень 22, 2020

Економіка 4184 3 хвилини

Magyar

Єврокомісія планує радикально скоротити використання пестицидів та антибіотиків і просувати органічне фермерство.

У середу, 20 травня, Європейська комісія оприлюднила плани щодо захисту біорізноманіття у Європейському союзі при одночасному створенні більш стійкої продовольчої системи, наполягаючи на необхідності як скорочення використання пестицидів, так і заохочення органічного фермерства.

Стратегія передбачає наступні амбіційні цифри:

  • до 2030 року застосування протимікробних препаратів, в тому числі антибіотиків, має бути скорочено на 50% у рибному господарстві і тваринництві,
  • скоротити викиди парникових газів до нуля до середини століття,
  • вдвічі скоротити використання хімічних пестицидів до 2030 року і забезпечити, щоб принаймні 25% сільськогосподарських земель були зарезервовані для органічного землеробства, порівняно з 8% на сьогодні,
  • посадити щонайменше 3 додаткові мільярди дерев протягом наступних десяти років.

У минулорічній доповіді Європарламенту про довготривале використання пестицидів також зазначалося, що використання пестицидів у Європі постійно збільшується з 1996 року і що останнім часом з’явилося багато дебатів щодо стійкості сільського господарства та впровадження низької дози пестицидів на ринку, адже останніми роками їхнє використання не зменшилось. У 2015 році в Європейському Союзі було продано 400 тисяч тонн для засобів захисту рослин, більшість з яких використовувались у сільськогосподарському секторі.

А з 2022 року набудуть чинності правила ЄС щодо нових ветеринарних препаратів та медикаментозних кормів для обмеження використання антибіотиків у сільському господарстві, і продаж антибіотиків буде контролюватися щорічно. Спільна сільськогосподарська політика та політика рибного господарства і тваринництва підтримуватимуть виробників у переході до сталої практики через нові канали фінансування.

Так, у рамках конкретної стратегії біорізноманіття пропонується реалізувати до 2030 року такі заходи, як перетворення в охоронні зони не менше 30% усіх земельних і морських ресурсів у Європі. При цьому планується урізноманітнити ландшафт не менше 10% сільськогосподарських угідь.

Єврокомісія вважає, що стратегії, представлені під час епідемії коронавірусу, є центральними елементами плану економічного відновлення ЄС, які є ключовими для запобігання та вирішення проблеми епідемій у майбутньому.

Джерело: HVG

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня