Лише 19% українських біженців у Німеччині мають роботу

Лише 19% українських біженців у Німеччині мають роботу

16:48 Листопад 24, 2023

Економіка 1759 2 хвилини

Magyar

Це лише на два відсотки більше, ніж рік тому. Такі дані наводить Федеральне агентство зайнятості Німеччини.

Про це пише Bild.

За даними Федерального агентства зайнятості, працевлаштовано лише 135 000 українських біженців. Більшість із них працюють у сфері послуг, на виробництві, будівництві та в готельному бізнесі. Ще 467 тисяч працездатних дорослих біженців отримують цивільну допомогу.

Українці, на відміну від багатьох інших біженців, отримали можливість негайно працевлаштовуватися, внаслідок чого вони дійсно отримують роботу набагато швидше, ніж інші біженці. Проте українські біженці інтегруються на ринку праці в Німеччині повільно порівняно з іншими європейськими країнами, у країні у жовтні запустили „турбопрограму” з працевлаштування, яка має дозволити отримувати роботу з нижчим знанням німецької, ніж цього вимагають нинішні правила.

За даними Федерального агентства зайнятості, у жовтні інтеграційні курси відвідували 129 000 українців. З них 95 000 завершать курси протягом найближчих шести місяців, решта – до вересня 2024 року.

Політики партій ХДС/ХСС та ВДП закликають надавати українцям лише допомогу для шукачів притулку, а не соціальну допомогу з безробіття: тобто максимум 410 євро, а не 502 євро на місяць (із січня – 563 євро).

На думку авторів ініціативи, саме збільшення власного доходу має бути стимулом у працевлаштуванні, а доки держава покриває всі потреби та виплачує допомогу, цієї потреби немає.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня