У листопаді Україна отримала найменше зовнішнє фінансування за останні пів року

У листопаді Україна отримала найменше зовнішнє фінансування за останні пів року

10:11 Грудень 1, 2023

Економіка 1484 3 хвилини

Magyar

У листопаді 2023 року до державного бюджету України надійшло близько 2 млрд доларів США зовнішнього фінансування.

Про це повідомляє Міністерство фінансів.

Серед донорів у листопаді 2023 року стали:

  • Європейський Союз – 1,6 млрд доларів США;
  • Гарантія Великобританії через механізм Світового банку – 400 млн доларів США;
  • Світовий банк – 5 млн доларів США.

При цьому, кошти від ЄС – це вже десятий транш у рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) на 2023 рік. Загальний обсяг фінансування за програмою сягає 18 млрд євро, із яких Україна вже отримала 16,5 млрд євро.

Термін погашення кредиту складає 35 років, відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України компенсуватимуть країни ЄС. Ці кошти надаються на пільгових умовах та спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплату праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я.

Гарантія Великої Британії – частина п’ятого додаткового фінансування в рамках проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).

Термін погашення цього кредиту – 19 років із 5-річним пільговим періодом. Загальний обсяг фінансової допомоги під гарантію Великої Британії у поточному році сягає 1 млрд доларів США.

Фінансування від Світового банку є позикою МБРР в рамках проєкту Світового банку “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine). У рамках спільного з МБРР проєкту у 2023 році вже залучено близько 50 млн доларів США.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня